BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükşehir Belediyesi´ne Teşekkür Ziyareti ve Çanakkale Gezisi Öncesi Anlamlı Program

     Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen yarışmalara büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR’a İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir teşekkür ziyaretinde bulunarak Çanakkale gezisi öncesi Büyükşehir Belediyesi’nde anlamlı bir program düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi´ne Teşekkür Ziyareti ve Çanakkale Gezisi Öncesi Anlamlı Program

       Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı dolayısıyla düzenlenen “Mektup” ve “Resim” yarışmalarında birinci olan öğrenciler öğretmenleriyle birlikte 08.04.2015 Çarşamba günü gidecekleri Çanakkale gezisi öncesi Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen anlamlı program, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri  Osman YENİDOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla, 7 Nisan 2015 Salı günü saat 10.30’da gerçekleştirildi.

         İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ,  “Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR,  Bugün burada Çanakkale şehitlerimizi ziyaret edecek olan öğrenci grubumuzla birlikteyiz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle bu geziyi tertip ettik. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve tüm eğitim camiası adına kendilerine şükranlarımı arz ediyorum.

         18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü nedeniyle, Balıkesir Lisesi 1916-1917 yılında mezun olamadan Çanakkale Savaşı’nda şehit olan 94 öğrencimiz için düzenlemiş olduğumuz “94 Şehidimize 94 Bin Fidan”, “Seyit Onbaşıya Mektup” , “Hikaye” ve “Resim” dalında birinci olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum.

       Bu değerli öğretmen ve öğrencilerimiz bir ödül anlamında Gelibolu Yarımadası’na bir ziyaret yapacaklardır. Öğrencilerimizin Çanakkale ruhunu daha iyi anlayabilmeleri için bu ziyareti anlamlı buluyorum.

1915 YILI MİLLİ ŞUUR BİLİNCİNİN ZİRVEYE TAŞINDIĞI BİR DÖNEMDİR.

       Çanakkale müdafaası bir gençlik müdafaasıdır.1915 yılı “Milli Şuur” bilincinin zirveye taşındığı bir dönemdir. Bu sene Çanakkale Zaferi’nin 100 yılı olması dolayısıyla çok önemlidir. Değerli öğrencilerimizin özellikle Çanakkale’ye gittiklerinde 100 yıl öncesi Çanakkale ruhunu tekrar hatırlamalarını istiyorum. Mecidiye tabyasındaki Koca Seyid’in, 276 kg. mermiyi kaldırarak Ocean Zırhlısını vurduğu yer olan Seyid Onbaşı Anıtı’nı, Kilit Bahir Kalesi’ ni, 57.Alay Şehitliği’ni, birçok insanımızın şehit olduğu Conkbayırı’nı ziyaret edeceksiniz. Anlamlı bir şekilde ziyaret etmenizi istediğimiz bu yerler bizim tarihi destanımızın yazıldığı yerlerdir.”

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, sözlerini Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitleri” şiirinden bir bölüm okuyarak konuşmalarını tamamladı.

       Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, “Çanakkale Savaşı’nın 100. Yılı olması münasebetiyle aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak olarak düzenlediğimiz, yarışmada dereceye giren okul birincilerimizi Büyükşehir Belediyemizde konuk etmekten Büyükşehir Belediye Başkanı olarak onur duyuyorum.

BU ZAFER MİLLETİMİZİN NELER BAŞARABİLECEĞİNİ GÖSTERMİŞTİR

       2015 yılı sayısız şan ve şerefle dolu tarihimizdeki parlak bir sayfanın Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı.  Bu zafer tüm imkansızlıklara rağmen milletimizin imanı, inancı ve azmiyle neleri başarabileceğini göstermiştir. Yokluğun varlığa, imanın ise çelik ve baruta galip geldiği anlaşılmıştır. Savaşın sonunda sayısız kahramanlık örneği tarihin sayfalarında yer almış ve bu örnekler bizler için bir ilham kaynağı olmuştur. Cumhuriyetin 100. Yılında eğitimli ve bilinçli bireylerle daha güçlü bir Türkiye için çok çalışarak, birlik ve beraberliğimizi koruyarak ve teknolojiyi takip ederek yol almak durumundayız.

      Çanakkale Savaşları’nın 100. Yıldönümünde gençlerimize Çanakkale ruhunun oluşması için ortak bir irade ortaya koyan başta Balıkesir Valiliğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Orman Bölge Müdürlüğümüz olmak üzere 100. yıl etkinliklerine katkı sağlayan tüm kurumlarımıza şükranlarımı arz ederim.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

       Susurluk Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Elifnur ECE’nin “Mektup” yarışmasına katıldığı eserini okuması, izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

       Öğrenciler mektup ve resimlerini çerçeveledikleri hediyelerini Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR’a takdim ettiler.

      Öğretmen ve öğrencilerle toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

 

 

 

 

 

Belediye Ziyaret  Belediye Ziyaret

Belediye Ziyaret  Belediye Ziyaret

Belediye Ziyaret  Belediye Ziyaret

Belediye Ziyaret  Belediye Ziyaret

Belediye Ziyaret  Belediye Ziyaret

Belediye Ziyaret  Belediye Ziyaret

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.