BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Comenius Okul Ortakları"ndan Müdürümüze Ziyaret

       İlimiz Karesi ilçesi Üçpınar Ortaokulu, 01-05 Kasım 2012 ile 27-31 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen Comenius Okul Ortaklıkları “Hayata Artı, Obeziteye Eksi” projesi kapsamında İtalya, Slovakya, Fransa, Bulgaristan ve İspanya’dan ortak okul öğretmen ve öğrencileri 29 Mayıs 2015 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ’i ziyaret etti.


     İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf  CENGİZ,  Comenius Okul Ortaklıkları “Hayata Artı, Obeziteye Eksi” projesi kapsamında İtalya, Slovakya, Fransa, Bulgaristan ve İspanya’dan ortak okul öğretmen ve öğrencilere hoş geldiniz diyerek ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti. “Balıkesir Avrupa’ya yakın olan ve her yönüyle gelişmiş bir şehirdir. Türkiye’nin özeti diyebiliriz. 20 ilçemizden 8 tanesinin denize kıyısı var. Turizm potansiyeli çok fazla.

       Avrupa’ya gitmemiz, farklı ülkeleri görmemiz ufkumuzu açıyor. Bu hareketlilikten dolayı tüm öğrencilerimizi ve öğretmen arkadaşlarımız adına sevinçliyiz.

      Biz hoşgörülü ve barışçıl bir ülkeyiz. Barış sürecinde ülkemizin kültürlerarası diyaloglara faydalı olacağını düşünüyoruz. Projeler de bunu kolaylaştırıyor. AB’nin bizim önümüzü açmasını istiyoruz.”

      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitim adına gerçekleştirilen böylesine güzel projelere büyük önem verdiklerini belirtmesinin ardından delegeler ile öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek hediye paketlerini takdim etti.

 

HAYATA ARTI OBEZİTEYE EKSİ

 

      Comenius Okul Ortaklığı  "Hayata Artı Obeziteye Eksi" projesi kapsamında yapılacak çalışmalar aracılığıyla; ekip çalışması, sosyal beceriler, proje faaliyetlerini planlama ve yürütme ile bilgi ve iletişim teknolojilerinin kullanılmasında da öğrenci ve öğretmenlerin yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca, farklı ülkelerden okullarla bir ortaklık içinde yer almak, öğrenci ve öğretmenlerin yabancı dillerini kullanmalarına ve geliştirmelerine imkan vererek ve yabancı dil öğrenmeye yönelik motivasyonlarını artırmaktadır.

 

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.