BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınav Tanıtım Toplantısı

    Türkiye’de 152 yıldır eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan ve Darüşşafaka Eğitim Kurumlarını ve okul giriş sınavlarını anlatmak için  Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınav Tanıtım Toplantısı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ferhan ŞAHİN, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer GÖMEÇLİ, Darüşşafaka Bilgisayar Bölüm Başkanı Ali TOKER, Darüşşafaka Rehber Öğretmeni Nuriye ÖNAL, ilkokul ve ortaokul müdürleri, İlkokul 4. sınıf öğretmenleri, Rehberlik öğretmenleri, "Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınavı"na katılım şartları tutan velilerin katılımıyla 31 Mart 2015 Pazartesi günü saat 10.30’da Balıkesir Salih Tozan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Darüşşafaka Eğitim Kurumları Sınav Tanıtım Toplantısı

  Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 4. Sınıf öğrencilerine yönelik 2015 yılı sınavı, 31 Mayıs 2015 Pazar günü saat 10.00’da Türkiye’nin 21 ilinde düzenlenecek. Sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek.

DARÜŞŞAFAKA’DA OKUYAN 17 ÖĞRENCİ BALIKESİRLİ

 Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Tuncer GÖMEÇLİ’nin Darüşşafaka’da okuyan öğrencilerin başarılarından örnekler vermesinin ardından Darüşşafaka Eğitim Kurumları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ayrıca, Darüşşafaka’da halen eğitim gören 17 öğrencinin de Balıkesirli olduğunu belirtti.

   Darüşşafaka Rehber Öğretmeni Nuriye ÖNAL’ın Darüşşafaka Eğitim Kurumlarını tanıtan sunumuyla toplantı sona erdi.

Kayıt Başlangıç Tarihi: 05 Ocak 2015, Pazartesi

Kayıt Bitim Tarihi: 27 Mayıs 2015, Çarşamba

Sınav Günü: 31 Mayıs 2015, Pazar

Sınav Saati: 10.00

( Adayların saat 09.00’da sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.)

 

Detaylı bilgi için www.darussafaka.org  /  www.darussafaka.k12.tr

 

Darüşşafaka Sınav  Darüşşafaka Sınav

Darüşşafaka Sınav  Darüşşafaka Sınav

Darüşşafaka Sınav  Darüşşafaka Sınav

Darüşşafaka Sınav  Darüşşafaka Sınav

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.