BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Değerler Eğitimi" Yıl Sonu Sergisi ve Kapanış Töreni

           Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Değerler Eğitimi" projesinin Yıl Sonu Sergisi ve Kapanış Törenine Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Mesut ERAY, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Ahmet CENGİZ, Hüseyin AŞIK, Turhan DEMİRTAŞ, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sami AKOĞLAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Fahri ACAR, Ferhan ŞAHİN, İslam AKTEPE, Fatih AKA, Rabiye KAHRAMAN, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla 16 Haziran 2015 saat11.00’ da Balıkesir Lisesi Konferans Salonu’ nda  gerçekleştirildi.   


       Tören saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

       Erdek Halitpaşa İlkokulu Müdürü Serhat DENİZ, Macarlar Ortaokulu Müdür Yardımcısı Huriye KORKMAZ, Gönen Sarıköy Ortaokulu öğretmenlerinden Esen  ŞİMŞEK, tüm  idareci, öğretmen ve öğrencileriyle birlikte hazırladıkları video sunumlarının ardından yaptıkları konuşmalarda,  okullarında sevgi, saygı, hoşgörü, vefa gibi değerlerin üzerinde durulduğunu, bizi biz yapan değerler eğitimine gönül verildiğini ve bu anlamda yapılan projeleri tanıtarak emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

MİLLETİMİZ TARİH BOYUNCA DEĞERLERİMİZLE BİR FENER GİBİ IŞILDADI

       Büyükşehir Merhaba Gazetesi Semra AMAN AKYÜREK konuşmalarında, “İkinci yılına giren bu projenin geleceği inşa etme açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Milletimizin bin yılları süzerek ortaya çıkardığı ve islamiyetle taçlanan bu değerlerimizi yeni kuşaklara taşınırken bizlere de MERHABA Gazetesi olarak bu bir katkı sunmak istedik ve olmalıyız dedik. Milletimizin bu değerlerle bir fener gibi tarih boyunca ışıldadığını görebiliriz. Bu projeler sayesinde bu ışıklar daha güçlü yanacak. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

 AMACIMIZ MUTLU VE ERDEMLİ İNSANLAR YETİŞTİRMEK

       İl  Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ konuşmalarını, “Biraz önce öğretmenlerimiz tarafından çok güzel şeyler paylaşıldı. Çok duygulandım. 2013 yılında başlayan ve bu güne kadar devam eden “Değerler Eğitimi” projesinde 270 okulda faaliyetlerimizi tamamladık. İnşallah bundan sonra da devam ettireceğiz. Bizim için en değerli varlıklar çocuklar. Sizler bu çocukları parlatan gerçek değerine ulaştıran insanlarsınız. Bu çocuklarımıza ne yapsak azdır. Yaptığımız çalışmaları MERHABA Gazetesinin orta sayfasında yayınlayan Semra AMAN AKYÜREK hanıma ve değerli eşleri Kamil AKYÜREK beyefendiye teşekkür ediyorum. Bundan sonra da yayınların devamını bekliyorum.  Özellikle 21. Yy eşiğinde değerler konusunda çok ciddi problemler ortaya çıkmaya başladı. Bizler ülke olarak gelecek nesillere kendi kültürümüzü, tarihimizi, dini ve ahlaki değerlerimizi yansıtmak, çocuklarımızı değerlerimize uygun olarak yetiştirmek istiyoruz. Kültür aktarıcısı olarak anne, baba ve öğretmenler olarak bizler varız. Bizler bu güne kadar bir çok faaliyetler gerçekleştirdik ve bundan sonra da devam ettireceğiz. Amacımız mutlu insanlar, erdemli insanlar yetiştirmek. Bizler de bu organizasyonlarla çocuklarımızı daha güzel daha iyi yetiştirmek istiyoruz. 2014-2015 yılında proje ve organizasyonlarımız arttı. Yeni atanan okul müdür ve müdür yardımcılarımızın bu projelerde çok fazla yer alıyorlar. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, Altıeylül ve Karesi Belediyelerimiz, tüm ilçelerdeki belediyelerimiz ve mülki idarecilerimize destekleri için teşekkür ediyorum.” sözleriyle tamamladı.

      Yıl içinde yapılan etkinliklerden oluşan sununun ardından emeği geçenlere “Katılım Belgesi” takdim edildi.

       Kadriye Kemal Gürel Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin ‘Türkü Şöleni’ sunumunun ardından tören sona erdi.

 

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

   

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.