BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denetim Formasyonu Kazandırma Semineri Başladı

     Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 07-11 Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Denetim Formasyonu Kazandırma” Semineri Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde başladı.
Denetim Formasyonu Kazandırma Semineri Başladı

        Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Denetim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Denetim Formasyonu Kazandırma” semineri açılış törenine, Rehberlik ve Denetim Daire Başkanı Yaşar Keleş, Rehberlik ve Denetim Daire Başlanı Metin Çakır, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Maarif Müfettişleri Başkanı Emin Bülent Bayraktar, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, daire amirleri ve 81 ilden gelen Maarif Müfettişleri katıldı.

       Açılış töreni, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

MAARİF MÜFETTİŞLERİMİZ İLE DAHA İYİYE DOĞRU YÖNELİYORUZ

       İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, konuşmalarına katılımcıları hoş geldiniz sözleriyle selamlayarak başladı. Ardından, iki yıldan beri hemen hemen her hafta Genel Müdürlüklerimizin düzenlediği seminerlere, toplam kalite anlayışı içerisinde ve en iyi şekilde Ayvalık Cunda Uygulama Oteli’nde hizmet vermeye çalıştıklarını, bundan memnuniyet duyduklarını belirtti. Yönetimin en iyi yardımcılarından birinin denetim ögesi olduğunu dile getirerek Milli Eğitim Bakanlığı çalışan kişiler olarak asıl uğraş alanımızın insan olduğunu, insanın olduğu yerde hatalar olabileceğini, bu hataları söyleme işini de resmi boyutuyla maarif müfettişlerimizin yaptığını ve böylece daha iyiye ve daha güzele doğru yöneldiklerini sözlerine ekledi. Seminerimizin hayırlı olmasını dileklerinin ardından konuşmalarını tamamladı.

AMACIMIZ, DENETİMDE BİRLİK VE KOORDİNASYONU SAĞLAMAK, TAŞRA İLE MERKEZ TEŞKİLATI ARASINDAKİ BİLGİ AKIŞINI PAYLAŞMAK VE DEĞERLENDİRMEKTİR

       Rehberlik ve Denetim Daire Başkanı Yaşar Keleş, “7-11 Aralık 2015 tarihleri arasında Denetim Formasyonu Kazandırma seminerinin içeriğinde, inceleme, soruşturma, rehberlik ve denetim uygulamalarıyla mesleki etik davranış ilkeleri konularının bulunduğunu belirterek başladığı konuşmalarını, “652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede yapılan değişiklikten sonra İl Eğitim Denetmenlerimiz ile Milli Eğitim Bakanlığı Denetçilerimizi aynı çatı altında birleştirilerek Maarif Müfettişleri olarak unvan değişikliğine gidildi. Bakanlık Merkez Teşkilatında Rehberlik ve Denetim Başkanlığı İllerimizde ise İl Maarif Müfettişlikleri Başkanlıkları oluşturuldu. Çalışmalarımız değişiklikten günümüze kadar bu şekilde devam ediyor. Taşra ve Merkez teşkilatı arasındaki bağı kuvvetlendiren bu değişiklik sürecinden sonra, Rehberlik ve Denetim Başkanlığımızla koordineli olarak işlerimizi yürütmeye başladık. İllerimiz çalışma planlarını faaliyetlerini programlarını hazırlayarak başkanlığımıza göndermeye başladı. Başkanlığımız tarafından hazırlanan Rehberlik ve Denetim Rehberlerimiz de 81 ilimizde aynı standartlarda uygulamaya geçildi. Bu çok önemsediğimiz bir konuydu. Sizler için de aynı düşüncenin olduğunu biliyoruz. Bütün Türkiye’de aynı denetim rehberleri ortak esaslar kapsamında bir denetim ve rehberlik çalışması yürütülmesinin, Milli Eğitim camiamız adına şu ana kadarki süreç itibariyle gerçekten olumlu katkılar sağladığını görüyoruz.” sözleriyle sürdürdü. Ardından,  “2015 yılı itibariyle bu seminerlerin 7. sini düzenlemekteyiz. Amacımız, denetimde birlik ve koordinasyonu sağlamak, taşra ile merkez teşkilatı arasındaki bilgi akışını paylaşmak ve değerlendirmektir. Bu sürecin olumlu katkı sağlayacağına inancımız büyüktür. Bu seminerimizin faydalı olacağına inanıyor, seminerin eğitim camiamız için hayırlı olmasını diliyorum.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

       7 Aralık 2015 pazartesi günü Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde başlayan “Denetim Formasyonu Kazandırma” semineri 11 Aralık 2015 Cuma günü sona erecektir.

 

07-12-2015  07-12-2015

07-12-2015  07-12-2015

07-12-2015  07-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.