BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Seminer

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Altıeylül ilçemizde bulunan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerini kapsayan “ Din Eğitimi ve Öğretimi ” konulu seminer 09 şubat 2016 Salı günü 100. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Seminer

Din eğitimi ve öğretimi seminerine, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Vali Yardımcısı Mehmet Şahin ,Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale  ,Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erbaş, Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Yrd. Doç Dr. Recep Önal ,Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü V. Ahmet Cengiz,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak , İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Uras,İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mesut Solak, , Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik ve  ilçeden gelen öğretmenler katıldı.

  Seminer, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı

“ DİN EĞİTİMİ VE ÖĞRETİMİ “ ÇALIŞMALARI

  İl Milli Eğitim Müdürü V. Ahmet Cengiz, konuşmalarına katılımcıları hoş geldiniz sözleriyle selamlayarak başladı. Bakanlığımız ve Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce öğretmenlere yönelik motivasyon seminerinin önemli olduğunu vurguladı.

TOPLUMUN AYNASI EĞİTİMCİLERDİR

  Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Öğretmenlik mesleği toplumsal açıdan çok değerli bir meslektir ve kutsal sayılmaktadır. Bir toplumun gelişmiş düzeylere ulaşmasında öğretmenlerin çok büyük payı vardır. Öğretmenler sayesinde topluma yararlı, dürüst, çalışkan ve işinde yeterli insanlar yetişir ve bu insanlar ülkelerini ileriye taşır.Toplum da en büyük görevin eğitimcilerin üzerine düştüğünü toplumumuzun aynası eğitimcilerin olduğunu belirtti.

 

  Daha sonra program Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Muammer Erbaş ve Yrd. Doç Dr. Recep Önal’ın sunumlarıyla devam etti.

 

10-02-2016  10-02-2016

10-02-2016  10-02-2016

10-02-2016  10-02-2016

10-02-2016  10-02-2016

 

 

 

 

 

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.