BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Seminer

    Karesi ilçemizdeki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik “Din Eğitimi ve Öğretimi” semineri Karesi İlçesi Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi.
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Seminer

     Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği seminere, Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erbaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay,  daire amirleri, Karesi ilçesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri ve AİHL meslek dersleri öğretmenleri katıldı.

     İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, konuşmalarında “Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün meslek dersleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik planlamış olduğu çalışmalar kapsamında ilimizde din eğitimi ve öğretimi semineri düzenlenmektedir. Bu ülkenin, bu şehrin öğrencileri, velileri biz öğretmenlerden çok şey bekliyor. Bütün zorluklara rağmen, mazeretlere sığınmadan bize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirerek çok çalışmalıyız. Öğrencilerimizi biz eğitmezsek başkaları yanlışlara sürükleyecektir. Öğretmenlik mesleğinin gereklerini yerine getirmede duyarlı olmaya devam ediniz.” dedi.

DİN EĞİTİMİ VE ÖĞRETİMİ SEVGİ ODAKLI GERÇEKLEŞTİRİLİR

      "Din Eğitimi ve Öğretimi" semineri Balıkesir Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muammer Erbaş’ın, “İlahiyat Fakültesi olarak biz her zaman sizlerle iş birliği yapmaya hazırız. Eğitim hayat boyu sürmektedir. Din eğitimi ve öğretimi sevgi odaklı gerçekleştirilir. Aileleri ve öğrencileri dini değerlerden uzaklaştıran anlayışlar olmaması için çalışmalıyız. Her zaman kendini yenileyen kişiler olarak öğretmenlerin dünyada ve ülkemizdeki huzura katkı sağlamada sorumlulukları çoktur.” sözlerinin ardından meslek dersleri ve din kültürü ve ahlak bilgisinin öğretim metotları ile ilgili sunumlarıyla devam etti.

 

25-02-2016  25-02-2016

25-02-2016  25-02-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.