BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dört Okulumuz eTwinnig Avrupa Kalite Etiketi Aldı

    Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenler İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’i makamında ziyaret etti.
Dört Okulumuz eTwinnig Avrupa Kalite Etiketi Aldı

   Ziyarete, Avrupa Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerin yanı sıra okul müdürleri ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yusuf Yalçın katıldı.

   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Balıkesir’i en iyi şekilde temsil ederek böylesine güzel başarı kazanan okulların okul müdürlerini ve öğretmenlerini kutladı. Ulusal Kalite Etiketi ve Avrupa Kalite Etiketini öğretmenlerimize takdim etti.

ULUSAL KALİTE ETİKETİ VE AVRUPA KALİTE ETİKETİ

   Ülkemiz,  22 Şubat 2009 tarihinde Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla eTwinning faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, YEGİTEK bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.

   Pedagojik Yenilik, Öğretim Proğramına Uyum, Okullar Arası İletişim ve Alışveriş, Ortak Okullar Arası İşbirliği, Teknoloji Kullanım, Sonuçlar-Etki ve Proje Görünürlük kriterlerine göre değerlendirilerek, bu kriterlerden geçer puan alan projeler ve proje yürütücü öğretmen Ulusal Kalite etiketi almaya hak kazanır.

   Avrupa Kalite Etiketi ise, Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından Ulusal kalite etiketi alan projelerden seçilen projeler, Merkezi Destek Servisine teklif edilerek, uygun görünen projeler ve yürütücü öğretmenler Avrupa Kalite etiketi verilir.

 

2015 Yılında Yapılan eTwinning Faaliyetlerinde 4 Öğretmenimiz Avrupa Kalite Etiketi Almaya Hak Kazandı


İLÇE

OKUL

OKUL MÜDÜRÜ

PROJE KOORDİNATÖRÜ

EDREMİT

ŞEHİT MUSTAFA SERİN FEN LİSESİ

İSMAİL YURDAKUL

NURCAN DEĞERLİ

BANDIRMA

BANDIRMA ORTAOKULU

ALİ OSMAN ÇİÇEK

SUNA ÖZBEK BOZKURT

ALTIEYLÜL

ZAĞNOSPAŞA ORTAOKULU

CÜNEYD AKÇURA

HURİYE GÜNDÜZ

BANDIRMA

BANDIRMA ÖZEL BAHÇEŞEHİR KOLEJİ

AHMET ÇATAL

ÖZLEM AKAY

 


07-10-2016
  07-10-2016 

07-10-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.