BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM VE SPOR EL ELE

İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Valimiz Sayın Ersin Yazıcı’nın kaymakamlar ile bir araya gelerek, BENGİ Projesi ve Sporda Yetenek 10´la Gelecek Projesi hakkında görüş alış verişinde bulunduğu toplantıya katıldı.
EĞİTİM VE SPOR EL ELE

Balıkesir Öğretmenevinde "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi ile Sporda Yetenek 10´la Gelecek" Projesi değerlendirme toplantısı yapıldı.

Vali Ersin Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıya Vali Yardımcıları İsmail Demirhan ve Mehmet Suphi Olcay, İlçe Kaymakamları, İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü Bilal Gölen katıldı.

Toplantıda; İlçe Kaymakamlarının "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  (BENGİ) "Projesi ile "Sporda Yetenek 10´la Gelecek"  Projesi hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı.

SPORLA EĞİTİMİ BİRLEŞTİRDİK

Eğitim faaliyetlerini çok önemsediklerini belirten Vali Yazıcı, devletimizin bütün imkânlarının eğitim için seferber edildiğini ifade ederek, sporla eğitimi birleştireceklerini belirtti.

AKADEMİK EĞİTİMİ DEĞERLER EĞİTİMİ İLE TAÇLANDIRMALIYIZ

Akademik eğitimin değerler eğitimi ile taçlandırılması gerektiğini belirten Vali Yazıcı, "Eğer bir ülkede geleceği görmek istiyorsanız o ülkenin çocuklarına bakmanız yeterli. Yeni nesiller için eğitim ve öğretimin önemini kuşkusuz hepimiz çok iyi biliyoruz. Hedefimiz gençlerin uygun bir spor dalıyla ilgilenmeleri ve spor kültürü edinmeleri. Sporun eğitimle birlikte yürütülmesi bizim en büyük isteğimiz."dedi.

DAHA İYİ EĞİTİM İÇİN YÜKSEK SEVİYEYE ÇIKMALIYIZ

Eğitimden taviz verilemeyeceğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Balıkesir olarak eğitimde kaliteyi artırmak için çalışıyoruz. Bunun için yoğun gayret sarf ediyoruz. Hedefimiz nedir? Bu konuda eğitim kalitesini artırıp daha iyi eğitim için yüksek seviyeye çıkmalıyız. " dedi.

HEP BİRLİKTE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Balıkesir´de eğitimde hedeflenen amaçların gerçekleştirilmesi için eğitimcilere önemli görevlerin düştüğünün altını çizen Vali Yazıcı, "Eğitim alanında hayata geçirdiğimiz proje ve çalışmalar sonucunda önemli bir aşama kaydederek,  iyi bir seviyeye geldiğimizi düşünüyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Gelecekte çocuklarımızı iyi yetiştirebilirsek, onları erdemli birer birey yapabilirsek yarının Türkiye´sini bu gençlerimiz oluşturacaktır. Biz bu işi sahiplendik. Hep birlikte yürümeye devam edeceğiz. Bu projeye inanmak gerekiyor. Bu proje geleceğe hazırlıktır. "dedi.

EĞİTİME ÇOK ÖNEM VERİYORUZ

Konuşmasında çok önemli ve kutsal bir görevin yerine getirildiğini ifade eden Vali Yazıcı, "BENGİ Projesi kapsamında birçok faaliyet yaptık ama bununla yetinmemeliyiz. Eğitime çok önem veriyoruz. Tüm bu çalışmalar neticesinde çok olumlu geri dönüşler aldık. Yapılacak çalışmaların daha kurumsal, daha nitelikli, daha artmış olması gerekiyor. Temas edemediğimiz bir öğrenci, bir veli, bir sivil toplum kuruluşu kalmayana kadar gayretli şekilde çalışmalıyız."dedi.

BU ÜLKEYİ ÇOCUKLARIMIZA TESLİM EDECEĞİZ

Spor yapmaya imkân bulamayan çocukları sporla buluşturduklarını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu projenin hedefi dezavantajlı grup alt gelir gruplu ailelerin çocuklarının sporla buluşmalarının sağlanmasıdır. Ülkemizin geleceği gençlerimize ve çocuklarımıza emanet. Çocuklarımız hayata iyi bir başlangıç yapsın istiyorsak hepimiz elimizi taşın altına koymalı, çocuklarımızın geleceği için ortak çaba ve işbirliğini güçlendirerek sürdürmeliyiz. Çocuklarımızın nitelikli birer eleman olması, bir takım değerlerle donanımlı olması çok önemli. Buradaki her yönetici de bundan sorumlu.  Bu ülkeyi çocuklarımıza teslim edeceğiz. Hep beraber özellikle spor yapma imkânı bulamayan ailelerin çocuklarına düzenli olarak spor yaptırıyoruz."dedi.

KÜÇÜK KATKILARLA BİNLERCE ÇOCUĞA ULAŞACAĞIZ

"Sporda yetenek 10´la Gelecek" Projesinin büyük ilgi gördüğünü söyleyen Vali Yazıcı, "Beden eğitimi öğretmenlerimizle, gençlik spordaki antrenörlerimizle, spor hocalarımızla, BESYO´nun vereceği katkılarla hep birlikte çocukların spor yapmasına gayret edeceğiz. İşimiz çok. İşiniz çok. İlgili arkadaşlar katkılarını eksik etmesinler. Vereceğiniz çok küçük katkılarla binlerce çocuğa ulaşmış olacağız. Binlerce insana Balıkesir´imizin geleceğine çok büyük katkı sunmuş olacağız. Bundan şehrimizi mahrum etmeyelim. El birliğiyle küçük katkılarla büyük işler başarabileceğimizi herkese gösterelim. Bu güçlü bağların ve iş birliğinin bizi mutlu edecek tek sonucu, çocuklarımızın ve gençlerimizin ülkelerine ve insanlığa faydalı olacak nitelikte donanmış olarak toplumdaki yerlerini almış olmalarıdır. Bu güne kadar gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde emeği gecen tüm kurumlara, kuruluşlara, belediyelere, eğitim ile ilgili tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın artarak devamını temenni ediyorum." dedi.

29-03-201829-03-201829-03-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.