BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda” Eğitimleri Devam Ediyor

      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Ar-Ge Birimi’nin Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2015 Yılı Teknik Destek Programı’na hazırlanan, değerlendirme sonucunda başarılı olarak hibe desteği almaya hak kazanan, 20 ilçede görev yapan idarecilere yönelik olarak 21 Temmuz 2015 tarihinde başlayan ve 30 Temmuz 2015 tarihinde sona erecek olan, sunumunu Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahadır ERİŞTİ’nin gerçekleştirdiği “Balıkesir İli Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda” projesinin Ayvalık’ta devam eden “Liderlik Eğitimleri” ne İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ de katıldı.  
“Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda” Eğitimleri Devam Ediyor

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YUSUF CENGİZ DOÇ. DR. BAHADIR ERİŞTİ’YE TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİ

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ,  20 ilçede görev yapan idarecilere yönelik 8 bölgede (Karesi, Altıeylül, Bandırma, Gönen, Ayvalık, Edremit, Bigadiç, İvrindi ilçelerinde) gün içerisinde 7 saat, toplamda 56 saat olarak iletişimin önemi, motivasyon ve iş doyumu, çatışma yönetimi-karar verme, takım kurma ve yönetme, etkili kurum yöneticilerinin liderlik özellikleri, okulun/kurumun yeniden yapılandırılması ve liderlik, öğretim liderliği boyutları gibi ana başlıkları içeren ve hem teorik hem de uygulamalı bir çalışma olan “Liderlik Eğitimleri” nin Ayvalık ilçesindeki eğitimine katıldı. Burada “Liderlik Eğitimleri” ne değerli sunumuyla katkı sağladığı için Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahadır ERİŞTİ’ye teşekkür ederek plaket takdim etti.

AMACIMIZ, BALIKESİR’ DEKİ EĞİTİM YÖNETİCİLERİNİN BİRER ÖĞRETİM LİDERİ OLMASIDIR

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahadır ERİŞTİ’ye ve Karesi, Altıeylül, Bandırma, Gönen, Ayvalık, Edremit, Bigadiç, İvrindi ilçelerinde görev yapan idarecilere teşekkür ederek başladığı konuşmalarında, “Sadece Ayvalık’ta değil 8 ilçemizde “Balıkesir İli Eğitim Yöneticileri Liderlik Yolunda” projesinin eğitim hizmetini veriyoruz. Biz istedik ki yöneticilerimiz farklı bir bakış açısı da kazansınlar. Çünkü bu güne kadar usta çırak yaklaşımı ile yöneticilik kavramlarını öğrendik. Ancak dünya değişiyor, teoriler, kuramlar değişiyor. Bizler üniversiteler ile iş birliğine çok önem veriyoruz. Diğer üniversitelerde de bu alanda deneyim kazanmış hocalarımızı misafir etmekten onur duyuyoruz. Bu işin öncülüğünü üniversiteler yapıyor. Biz işin uygulama kısmındayız üniversiteler ise kuram ve teori kısmında. Özellikle yönetim kuramları açısından eğitim öğretim odaklı yaklaşımları biz onlardan öğreniyoruz. Bütün gayemiz Balıkesir’deki eğitim yöneticilerinin yönetim anlamında öğrencisine, öğretmenine ve beraber çalıştığı diğer yönetici arkadaşlarına birer öğretim lideri olabilmesidir. Amacımız hep birlikte öğrencilerimizi hem akademik yönden hem de sosyal, kültürel ve sportif yönden, her açıdan vatanına milletine saygılı, bilgili, yararlı insanlar olarak yetiştirmektir. “Liderlik Eğitimleri” ile bizlere çok değerli bilgileri sunmasından dolayı huzurlarınızda Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Bahadır ERİŞTİ hocamıza çok teşekkür ediyorum.  Değerli hocamızın sunumlarının çok yararlı olduğuna dair bizlere dönütler oldu.  İnşallah bundan sonra da bu seminerleri devam ettirmek istiyoruz. Teşekkür ediyor, hepinize kolaylıklar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

 

 

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.