BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni Yapıldı

       Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın canlı yayınla katıldığı Tablet Bilgisayar Dağıtım töreni Valimiz Sayın Mustafa YAMAN ile İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ ve protokolün katılımlarıyla 81 il merkeziyle eş zamanlı olarak İlimiz Balıkesir Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda 22.05.2015 Cuma günü gerçekleştirildi.  
Eğitimde Fatih Projesi Tablet Dağıtım Töreni Yapıldı

           

           Fatih Projesi Tablet Dağıtım Törenine Valimiz Mustafa YAMAN, Karesi Kaymakamı Ahmet ERDOĞDU, İl Emniyet Müdürü Feridun BOZ, Balıkesir Üniversitesi Dekanı Fatih SATIL, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali AŞUK, Balıkesir İl Telekom Müdür Vekili İsmail YILDIZ, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, daire müdürleri, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar.

 

22.05.2015 Cuma günü saat 10.00´da Balıkesir Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda Fatih Projesi kapsamında yapılan Tablet Bilgisayar dağıtım töreninde bir konuşma yapan Valimiz Sayın Mustafa YAMAN, konuşmasında şunları ifade etti; Şu an Balıkesir Lisesinde okuyan 9. sınıf öğrencimize tablet dağıtım töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz.

 

BİLGİYE ULAŞALIM DERKEN BİLGİSAYARIN BAĞIMLISI OLMAYALIM

 

Hepimiz dünyayı tanıyoruz. Artık dünya küçüldü küçük bir köy haline geldi. Ve dünyada en büyük güç bilgidir. Artık bu bilgiyi parmağımızın ucunda bulabiliyoruz. Bir tuşa bastığımız zaman her türlü bilgiyi hemen önümüze getirebiliyoruz.

Türkiye’nin 2023 vizyonunu gerçekleştirebilmek için her gencimizin bilgi ile donanması, bu hedef için canla başla çalışması gerekir. En güzel yatırım geleceğe yatırımdır. Geleceğe yapılan yatırımların en güzeli de insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırımların en iyisi de eğitim yatırımıdır.

Çağımız bilgi çağı. Bilgiden ve bilişimden geri kalanlar dünyayı asla yakalayamazlar. Ancak bilgiye ulaşalım derken bilgisayarın bağımlısı olmayalım. Bilgisayar bize bağlı olsun. Biz bilgisayara bağımlı olursak bir ilerleme kaydedemeyiz. Önemli olan bilgiyi iyi yönde kullanmaktır. Her bir yavrumuza dağıtılan bu tabletler hayırlı, uğurlu olsun. Bilgiye ulaşmada rehberleri olsun.

2012-2015 YILLARI ARASINDA ÖĞRENCİLERİMİZE 10 BİN 893 TABLET BİLGİSAYAR DAĞITILDI

             Teknolojinin eğitimle buluştuğu Fatih Projesi sayesinde eğitim öğretimde fırsat eşitliğinin sağlandığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ yazının icadından günümüze kadar teknoloji alanındaki gelişmeler hakkında kronolojik bilgi vererek gelecek yıllardaki eğitimin teknolojik açıdan çok ileri düzeyde olacağını belirterek projenin İlimizde yürütülen çalışmaları ile ilgili bilgi verdi. “Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü Eğitimde Fatih Projesi’ kapsamında Tablet Bilgisayar Dağıtım Töreni’ne hoş geldiniz.” sözleriyle konuşmalarına başladı.  

             Eğitimde dönüşümün ve ilerlemenin bir göstergesi olarak hayata geçirilen “Eğitimde Fatih Projesi” kapsamında,  İlimizde 2012 yılından 2015 yılına kadar 1. Fazda Anadolu ve Fen Liseleri’ne, 2. Fazda da Meslek Liseleri’ne “Akıllı Tahta” kurulumu sağlanarak 8 bin 650’ si öğrencilerimize ve 2 bin 131’i de öğretmenlerimize olmak üzere 10 bin 893 Tablet Bilgisayar dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

             Bu bağlamda 140 adetTeknoloji Kullanım Kursu” açılmış olup “Etkileşimli Tahta” kurulumu tamamlanan 66 okulumuzdaki 2 bin 494 öğretmenimiz “Etkileşimli Tahta Eğitimi” almıştır.

           2015 yılı itibariyle il genelinde 66 okulumuzda okuyan 6 bin 517 9. Sınıf öğrencimizin tamamına tablet dağıtımı gerçekleştirilecektir.

          “Eğitimde Fatih Projesi” kapsamında İl genelindeki tüm okullarımıza 1. Fazda 66 adet, 2 Fazda ise 717 adet “Çok Fonksiyonlu Yazıcı” kurulumu gerçekleştirilmiş, böylece ilimizde yazıcısı olmayan hiçbir okulumuz kalmamıştır.

          Ayrıca, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi olmak üzere 65 okulumuz 10 Megabit hızında Fiber internete kavuşmuştur. 205 ortaokul ve Meslek Lisesi’nde de alt yapı çalışmaları devam etmekte olup 2016 yılı itibariyle İl genelinde tüm okullarımız Fiber İnternete kavuşacaktır.

          2015-2016 eğitim-öğretim yılında okullarımızda etkileşimli tahtalarımız, tabletlerimiz ve alt yapımız eğitime çok ciddi bir şekilde destek vereceğine inanıyorum.

         FATİH Projesi, 29-31 Ekim 2014 tarihleri arasında İtalya’ nın Milano şehrinde düzenlenen 3’üncü Uluslararası İnterdisipliner Eğitim Konferansı´nda (ICOINE 2014) "Yılın Eğitim Bilim Katkı Ödülü"nü aldığını da burada hatırlatmak isterim.

         Bu hafta 2 bin 164 öğrencimize tablet dağıtımı gerçekleştirileceğiz. Bugün 81 il ile eş zamanlı olarak İlimizde de Tablet Bilgisayarları dağıtacağız. 9. sınıf öğrencilerimizden başlamak üzere kademeli olarak zamanla lise, ortaokul ve ilkokul düzeyindeki tüm öğrencilerimiz Tablet Bilgisayarlarına kavuşmuş olacaklar. 

    

     “Eğitimde Fatih Projesi” nin hayata geçirilmesinde karar verenden, icra edene, bugüne kadar gelmesinde emeği geçen  herkese teşekkür ediyorum. Ülkemize, milletimize, Balıkesir’imize hayırlı, uğurlu olsun. Saygılarımla.

 

       Yapılan konuşmaların ardından öğrencilere verilecek olan Tablet Bilgisayarlar Valimiz Sayın Mustafa YAMAN ve katılımcılar tarafından dağıtıldı.

 

       Eğitimde Fatih Projesi kapsamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın canlı yayınla katıldığı 81 il merkeziyle eş zamanlı olarak Tablet Bilgisayar Dağıtım töreni Valimiz Sayın Mustafa YAMAN ve katılımcılar tarafından izlendi.

 

  

  

  

  

 

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.