BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi Ankara´da Açıldı

Bakanımız Sayın Nabi AVCI, Müsteşarımız Yusuf TEKİN, Müsteşar Yardımcımız Ömer AÇIKGÖZ, Müsteşar Yardımcımız Muhterem KURT, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz Osman YILDIRIM, İl Milli Eğitim Müdürleri, Daire Başkanları, Okul Müdürleri, Öğretmen ve Öğrencilerimizin katılımıyla Ankara Çankaya Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, 26 Mayıs 2015 tarihinde saat 14:00 de Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi açıldı.
Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi Ankara´da Açıldı

 

“ZEYTİN KIRMA MAKİNESİ” ÜRÜNÜ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

         Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi açılışına ilimizi temsilen Balıkesir İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ethem CERAN, Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Hüseyin İNCEOĞLU, Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Özay LOKMAN, Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Turan HOTOĞLU “Zeytin Kırma Makinesi” ürünü ile katılmıştır.

         Mesleki ve Teknik Eğitim ile ilgili farkındalık oluşturmak, okullarımızı tanıtmak, mesleki ve teknik eğitimin önemine vurgu yapmak, iyi örnekleri yaygınlaştırmak ve okul ve kurumlarımızda üretilen ürün/işleri kamuoyu ile paylaşmak amacını taşımaktadır.

         Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi; Milli Eğitim Bakanlığına 634 okuldan gelen 1603 iş/ürüne ait bilgi formları; iş/ürün seçme komisyonu tarafından özgünlük, yenilikçilik, tasarım, performans, maliyet, sergilenebilme, ticarileştirilebilme, yaygınlaştırılabilme, uygulanabilirlik, güncellik ve taşınabilirlik kriterleri dikkate alınarak incelenmiştir. İnceleme neticesinde iş/ürün seçme komisyonu tarafından planlanan sergide yer almak üzere 25 ilden 57 iş/ürün seçilmiştir. 

         Bakanımız Sayın Nabi AVCI, açılıştan sonra sergiye katılan stantların tamamını ziyaret ederek, ürünler hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldığı “Eğitimden Üretime Mesleki ve Teknik Okullar Sergisi” nde  26-27 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara genelindeki Mesleki ve Teknik Ortaöğretim okullarının ziyaretlerine açık olacaktır.                                                                                                                           

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.