BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİME HEP DESTEK TAM DESTEK

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yatırımları; Vali Ersin Yazıcı´nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.
EĞİTİME HEP DESTEK TAM DESTEK

     İl Milli Eğitim Müdürlüğünün eğitim alanında ilimizde yaptığı çalışmalar  ve yatırımlar Vali Yazıcı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi.

     Valilik Kocaseyit toplantı salonunda gerçekleştirilen ´Milli Eğitim Yatırımları´ toplantısına Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Milli Eğitim İnşaat Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Ethem Ceran  katıldı.

 

OKUL YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan sunum eşliğinde yapılan değerlendirmede, Balıkesir´in eğitimle ilgili ihtiyaçlarının belirlenmesi, derslik başına düşen öğrenci sayısı hususları ve bunlara bağlı olarak Balıkesir´de eğitim kalitesinin değerlendirilmesi, eğitim kurumlarının onarım ve güçlendirme işleri, yapılacak olan yeni eğitim yatırımları ile hayırseverlerin bağışlamış olduğu okul yatırımları hakkında bilgilendirme yapıldı.

     Toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, yapımı devam eden inşaatlar hakkında genel ve teknik bilgiler içeren bir sunum gerçekleştirdi. 

 

EĞİTİME VERDİĞİMİZ DESTEK ARTARAK DEVAM EDECEKTİR

     Balıkesir genelinde biten, yapımı devam eden, proje veya ihale aşamasında olan eğitim tesislerinin değerlendirildiği toplantıda Vali Yazıcı, eğitime verdikleri önem ve desteğin artarak devam edeceğini söyledi.

     Eğitim alanında yapılan yatırımların önemli olduğuna değinen Vali Yazıcı, yatırımcı kuruluşların eğitim yatırımlarına ilişkin görev ve sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiğini belirterek, sıkı denetim ve gerekli koordinasyonun sağlanması gerektiğini ifade etti.

 

 

 

 

05-01-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.