BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engeller Aşılmak İçindir..

   Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, engellilerimizin gönüllerince eğlendiği Susurluk Çaylık mesire alanında düzenlenen geniş katılımlı muhteşem piknik etkinliğinde engellilerle bir araya geldi.
Engeller Aşılmak İçindir..

     Susurluk Belediyesi tarafından organize edilen pikniğe Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın yanı sıra, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, engelli dernek yöneticileri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

KAPIMIZ VE GÖNLÜMÜZ SİZLERE HER ZAMAN AÇIK OLACAKTIR

     Balıkesir Valisi Yazıcı burada yaptığı değerlendirmede engellilerle bir arada olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu, onlarla beraber olduğunda ayrı bir huzur bulduğunu belirtti. Engellilerle ve aileleriyle her fırsatta bir araya gelmeye çalıştıklarını aktaran Vali Yazıcı, "Her zaman sizlerin yanında ve yakınında olmaya çalışıyoruz. Ne zaman ihtiyacınız olursa yanınızda olacağımızı bilmenizi isterim. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açık olacaktır. Engelli vatandaşlarımıza karşı herkes üzerine düşen görevi yerine getirirse, hepimiz mutlu ve huzurlu bir hayat yaşarız." dedi.

TOPLUMUMUZUN AYRILMAZ BİR PARÇASI

     Engelliler için artık ülkede büyük kolaylıklar sağlandığını belirten Vali Yazıcı, "Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engelli vatandaşlarımıza yapılan yasal düzenlemelerle, eğitim hizmetlerinden evde bakım hizmetlerine, engelli istihdamındaki ayrımcılığın önlenmesine kadar her türlü hizmeti veriyoruz. Onları aldıkları hizmetlerden dolayı mutlu görmek bizi daha çok mutlu ediyor. Bugün burada düzenlenen piknikte engelli bireylerimiz ve aileleriyle bir araya geldik. Çeşitli sosyal aktivitelerle sık sık bir araya gelerek onların mutluluklarına ortak olmanın heyecanını bizde yaşıyoruz. Beni bu güzel gününüze ortak ettiğiniz için teşekkür ederim." dedi.

ARTIK KENDİLERİNE ÖZGÜVEN DUYUYORLAR

     Piknikte engelli vatandaşlarla teker teker ilgilenerek sohbet eden Vali Yazıcı, " Engelli vatandaşlarımız için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Devletimiz güzel çalışmalar yaptı. Engelli vatandaşlarımız, Devletimizin yaptığı çalışmalar neticesinde, artık kendilerine özgüven duyuyor, hayatın her alanında ´ben de varım´ diyebiliyorlar. " ifadesini kullandı.

     Piknik programına katılan engelliler ve aileleriyle yakından ilgilenen Vali Yazıcı, organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

     Susurluk Kaymakamı Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, gelenek haline getirilen etkinliğin bu yıl sekizincisi düzenlediklerini belirterek, engelli vatandaşların güzel bir gün geçirmesine katkı sağladıklarını aktardı.

GELENEKSEL PİKNİKTE ENGELLİLER DOYASIYA EĞLENDİ

     Engelli gençlerden oluşan Karesi Halk Eğitim Merkezi “Bizim Gençler Mehter Takımı”nın gösterisi ile Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği geleneksel engelliler pikniğinde, engelli çocuklar, gençler ile aileleri ve pikniğe katılanlar doyasıya eğlendiler.

05-05-2017  05-05-2017

05-05-2017  05-05-2017

05-05-2017  05-05-2017

05-05-2017  05-05-2017

05-05-2017  05-05-2017

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.