BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Engelli Çocuklar Şenliği” Başladı

      Ülkemizde 10-16 Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası’nın 16. yılı “Engelli Çocuklar Şenliği” programı 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat 09.10’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreniyle başladı.Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlimize bağlı Özel Eğitim Okulları Özel Rehabilitasyon Merkezleri  adına hazırlanan çelenk  İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ tarafından Atatürk Anıtı´na konuldu. Saygı duruşunun ardından işaret dili ile İstiklâl Marşımızın söylenmesiyle Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.  
“Engelli Çocuklar Şenliği” Başladı

       Atatürk Anıtı’na çelenk sunma törenine,  İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa AKBIYIK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa URAS, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK, Şube Müdürleri Fahri ACAR, Ferhan ŞAHİN, Fatih AKA, İslam AKTEPE, Özel Eğitim Okulu ve özel eğitim sınıfı bulunan okul müdürleri, öğretmen, öğrenci, veli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

      09.30-11.00 saatleri arasında Protokol ziyaretleri kapsamında ilimiz daire amirleri, öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından valiliğe ziyarette bulunuldu. Valimiz Mustafa YAMAN adına yönetici ve öğrencileri karşılayan Vali Yardımcısı Selda DURAL, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, “Devlet olarak her zaman özel çocuklarımızın yanındayız. Eğitimleri ve iş yaşamına katılımları için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.” dedi.

       Saat 10.30’da sinema etkinliği kapsamında 300 kişilik öğretmen ve engelli öğrenci grubu iki sinema salonunda sinema izlediler.

      11.00-12.00 saatlerinde mezun engelli gençlerimiz İlimiz Garnizon Komutanlığı’nca temsili askerlik uygulaması yapıp yemin ettiler. Askeri ve sivil erkandan büyük katılımın olduğu yemin töreninde engelli gençlerimize aileleri ve refakatçi askerler eşlik etti.

      12.30’da Ekilmiş Restorant’taki yemeğin ardından engelli gençlerimiz doyasıya eğlendiler.  

 

   

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.