BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencilerimize “ 3. El ”

         “3. El” Projesi ile eğitim çağında olup eli veya kolu olmayan ya da fare kullanamayacak düzeyde el veya kolunu kullanamayan Karesi Hacı İlbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Kemal KILIÇ ile evde eğitim gören Altıeylül General Kemal Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi İbrahim ÇAĞLI adlı öğrenciler İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Fahri ACAR tarafından evlerinde ziyaret edilerek tabletleri takdim edildi.  
Engelli Öğrencilerimize “ 3. El ”

“3. EL” PROJESİ İLE ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZE TABLET

       Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında imzalanan Engelsiz Bilişim Projeleri İşbirliği Protokolü kapsamında yapılan “3. El” Projesi ile eğitim çağında olup eli veya kolu olmayan ya da fare kullanamayacak düzeyde el veya kolunu kullanamayan engelli öğrenciler için ilimize gelen 11 adet cihaz ve tablet bilgisayarlardan ikisi Karesi ve Altıeylül ilçelerimizde yaşayan evde eğitim gören Altıeylül General Kemal Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi İbrahim ÇAĞLI ile Karesi Hacı İlbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Kemal KILIÇ’a İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Fahri ACAR tarafından 24 Haziran 2015 Çarşamba günü ailelerinin ziyareti neticesinde verildi.

“3 EL” PROJESİ İLE ENGELLİ ÖĞRENCİLERİMİZ TEKNOLOJİDEN HERKES GİBİ FAYDALANACAK

       Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı engellilerin bilgi ve iletişim hizmetleri ile teknolojiden herkes gibi herkes gibi eşit fırsatlarda faydalanmasını sağlayacak bir birlikteliğe imza atarak engelli bireylerin sosyal hayatın daha fazla içinde olmalarını sağlayacak “3. El” Projesi ile herhangi bir nedenle ellerini kullanamayan engellilerin gözlük şeklinde kafaya takılan özel üretilmiş sensor yardımı ile tablet bilgisayarın tüm niteliklerini eksiksiz olarak kullanabilecekler. Bu proje ayrıca ellerini kullanamayan bedensel engellilerin eğitim ve istihdam alanlarında fırsat eşitliği yakalamalarına da olanak verecek.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİNİ SAĞLAMAYA YÖNELİK EN ÖNEMLİ PROJE

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, oldukça mutlu olan öğrenciler ve aileleri tebrik ederek, “Kültürümüzde yer alan ‘İnsanı yücelt ki devlet yücelsin’ anlayışıyla oluşturulan ve ülkemizin kalkınmasında çok önemli bir proje olan  “3. El” Projesi engellilerin eğitimi hakkında düzenlenen anayasa maddesinde “Kimse eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz” sözüne uygun olarak engellilerin eğitim hakkında bir engeli olmadığını ispatlayan, engellilerin ihtiyaçlarını gideren, yaşam kalitesini artıran Bakanlığımızın en önemli projelerinden biridir. Öğrencilerimize hayırlı, uğurlu olsun diyor başarılarının artarak devam etmesini diliyorum.”  sözlerine yer verdi.

 

ÜÇ EL  ÜÇ EL

ÜÇ EL  ÜÇ EL

ÜÇ EL  ÜÇ EL

ÜÇ EL

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.