BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftası Plaket Töreni

   İlimizde eğitimini sürdüren özel eğitime muhtaç öğrencilerin nitelikli eğitim alması ve sosyal yaşama katılmasına destek sağlayan kurum ve kişilere, sivil toplum örgütlerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ tarafından plaket takdim edildi. 
Engelliler Haftası Plaket Töreni

  2014-2015 öğretim yılında özel eğitim okullarımızda sürdürülen eğitim süreçlerine ve özellikle 10-16 Mayıs “Engelliler Haftası”nda yapılan etkinliklere katkı sağlayarak engelli çocukların sosyal yaşama katılması, kendine güvenlerinin gelişmesi, ayrıca toplumda engelli çocuklarımıza yönelik yapılan etkinlikler bu yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Koordinesinde bir şenlik düzenlenmiştir.

BU YIL “ENGELLİLER HAFTASI”NI GÖRKEMLİ ETKİNLİKLER YAPARAK KUTLADIK

     Kutlamalara katılan ve kutlamalara destek verenler için düzenlenen törende konuşan Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Fahri ACAR “Bu yıl İlimizde ‘Engeliler Haftası’nı, bu alanda hizmet veren tüm kurumların, Belediyelerin, Sivil Toplum Örgütlerinin koordinesiyle görkemli etkinlikler yaparak kutladık. Bu etkinliklere destek sağlayan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” dedi.

AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZİ YETENEKLERİNİ GELİŞTİRMİŞ MUTLU BİREYLER OLARAK YARINLARA HAZIRLAMAK

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, “İlimizde yaşayan ve okula giden tüm yavrularımıza güzel eğitim olanakları sunmak, yeteneklerini geliştirmiş mutlu bireyler olarak yarınlara hazırlamak için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yoğun bir mesai harcıyoruz.  Özel eğitime muhtaç öğrencilerimiz bizim çalışma alanımızda, yetenekleri ölçüsünde eğitim almaları için üzerinde çok titizlikle durduğumuz  çok özel bir yere sahip öğrenci grubudur. İlimizde özel eğitime muhtaç çocuklarımıza her türlü olanağı sunmak için yoğun çaba göstermekteyiz. Bu yıl 10-16 Mayıs ‘Engelliler Haftası’ kutlamaları ilimizdeki tüm tarafların desteği ile gerçek bir şenlik havasında kutlandı. Bu etkinliklerin organize edilmesinde emeği geçen başta Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şube Müdürü Fahri ACAR olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, Özel Eğitim Okulları Müdürlerimize, özel eğitime muhtaç öğrencilere hizmet etmeyi görev edinerek toplumsal anlamda çok önemli bir görevi yerine getiren Sivil Toplum Örgütlerine, kurum ve kuruluşlara, katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” diyerek katılımcılara plaketlerini sundu.                                     

    Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şube Başkanı Zeki  USLU, Balıkesir  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan ASLAN, Susurluk Belediye Başkanı Hüseyin HIZLIOĞLU adına Başkan Yardımcısı Celal KIR, Balıkesir Otizmli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Fatma TABANLI,  Balıkesir Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Hatice Gül İMREK,   Grand Sihirbaz SABATA, Nevzat GÜNER,  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı adına Takım Kaptanı Uğur TOPRAK´a İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ tarafından plaketleri takdim edildi.

ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ  ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ

ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ  ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ

ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ  ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ

ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ  ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ

ENGELLİLER PLAKET TÖRENİ

            

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.