BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning "Ulusal Kalite Etiketi" Ödül Töreni

         Balıkesir’de eTwinning faaliyetlerinin daha yaygın ve etkin hale getirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar sonunda “Ulusal Kalite Etiketi” alan Edremit Salih Korkut Budaras Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Nurcan DEĞERLİ ile Edremit Salih Korkut Budaras Fen Lisesi Müdürü  Yusuf SÖBÜOĞLU, Edremit Karagözoğlu İlkokulu İngilizce Öğretmeni Nazire GÜNEY ile Edremit Karagözoğlu İlkokulu Müdürü  Hasan DELİBEY ve  Karesi Rahmi Kula Anadolu Lisesi Almanca Öğretmeni Sezgin ÜNAL ile Karesi Rahmi Kula Anadolu Lisesi Müdürü Sabri EREN’e ödülleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ tarafından takdim edildi.
eTwinning

       eTwinning Türkiye faaliyetleri, Avrupa’da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupalı öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin arttırılması amacıyla Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olup Ulusal Destek Servisi (UDS) Ekibi tarafından yürütülmektedir. Ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning faaliyetlerinin bir üyesi haline gelmiştir.

BALIKESİR 369 YENİ KULLANICI KAYDI İLE TÜRKİYE SIRALAMASINDA 2. OLDU

       İlimizde eTwinning faaliyetlerinin daha yaygın ve etkin hale getirilmesi amacıyla;

-Tüm okullarımızın eTwinning portalına (www.etwinning.net) üye olmaları teşvik edilmektedir.

-İl merkezi ve ilçelerimizde bilgilendirme toplantıları düzenlenmiş/düzenlenmektedir.

-Tüm ilçelerimizde eTwinning projelerinin yaygınlaştırılmasından sorumlu “eTwinning İlçe Temsilcileri” ile tüm okullarımızda tercihen İngilizce iletişim becerilerine hakim, bilişim teknolojilerini etkin şekilde kullanabilen, “eTwinning” Projeleri hakkında bilgi sahibi olan öğretmenlerden “eTwinning Okul Temsilcileri” belirlenmiştir.

        Yapılan çalışmalar sonunda 01.01.2014 – 30.05.2015 tarihleri arasında ilimiz 369 yeni kullanıcı kaydı ile Türkiye sıralamasında 2. sırada yer almıştır.

EDREMİT SALİH BUDARAS FEN LİSESİ  ,  EDREMİT KARAGÖZOĞLU İLKOKULU   VE   KARESİ RAHMİ KULA ANADOLU LİSESİ “ULUSAL KALİTE ETİKETİ” ALDI

       Balıkesir’den Edremit Salih Korkut Budaras Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Nurcan DEĞERLİ,  Edremit Karagözoğlu İlkokulu İngilizce Öğretmeni Nazire GÜNEY,  Karesi Rahmi Kula Anadolu Lisesi Almanca Öğretmeni Sezgin ÜNAL öğretmenlerimiz “Ulusal Kalite Etiketi Sertifikası” almaya hak kazanmıştır. Okullarımız Edremit Salih Korkut Budaras Fen Lisesi, Edremit Karagözoğlu İlkokulu ve  Karesi Rahmi Kula Anadolu Lisesi Ulusal Kalite Etiketleri” ile ödüllendirilmiştir.

BAŞARILI OKUL VE ÖĞRETMENLERİMİZE ÖDÜLLERİNİ  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YUSUF CENGİZ VERDİ

        İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, Böylesine güzel ve gurur verici çalışma sonucunda ödül alan üç okulumuzun değerli öğretmenleri ile okul müdürlerinin ziyaretlerinden memnun olduğunu dile getirerek teşekkür etti. Çalışmalarından dolayı öğretmenlerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Ardından okulları adına okul müdürlerine Ulusal Kalite Etiketleri”  ve öğretmenlerimize de “Ulusal Kalite Etiketi Sertifikası” nı takdim etti.

ÖDÜL ALAN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZ

S.No

İlçe

Okul

Öğretmenin Adı Soyadı

Aldığı Ulusal Kalite Etiketi Sayısı

1

Edremit

Karagözoğlu İlkokulu

Nazire GÜNEY

1

2

Edremit

Salih Korkut Budaras Fen Lisesi

Nurcan DEĞERLİ

2

3

Karesi

Rahmi Kula Anadolu Lisesi

Sezgin ÜNAL

1

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.