BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Gören Öğrencimize Ziyaret

       Çeşitli sağlık sorunlarından dolayı okula gidemeyen çocuklara Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Evde eğitim hizmetleri” kapsamında ve 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Farkındalık Etkinlikleri dolayısıyla Balıkesir’de evde eğitim alan tüm öğrencilerimiz adına Karesi Şehit Jandarma Cengiz Evranos İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Yağız Furkan Tankız İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz tarafından evinde ziyaret edildi.
Evde Eğitim Gören Öğrencimize Ziyaret

    Tedavileri nedeniyle eğitimlerine evde devam etmek zorunda kalan öğrencilerimizden biri olan Yağız Furkan Tankız, sevincini İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, Özel Eğitim ve Rehberlik Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay ile birlikte yaşadı.

HİÇBİR ENGEL EĞİTİM ALMAYA ENGEL DEĞİLDİR

      İlimizde 10 özel eğitim okulunun varlığına dikkat çekerek, sağlık koşulları nedeniyle bu okullara devam edemeyen ve evlerinde eğitim görmesi zorunlu olan öğrencilerimize öğretmenlerimiz tarafından evlerinde eğitim vermekte olduklarına değinen İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, İl genelinde toplam 20 öğrencimizin evde eğitim aldığını, eğitimde kaybedilecek hiçbir bireyin olmadığını ve herkesin eğitim alma hakkına sahip olduğunu ifade etti. Balıkesir’de özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimizin eğitimleri, öğretmenlerimizin özverili çalışmaları, ailelerin sabır ve gayretleri neticesinde başarıyla uygulandığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öncelikli amacımız öğrencilerimizin en iyi şartlarda eğitim görmeleridir. Evde eğitim almakta olan çocuklarımızın da tedavi süreci tamamlanıncaya kadar eğitim yaşantılarının kesintiye uğramaması ve en kısa sürede okullarında arkadaşlarıyla birlikte eğitim almalarını sağlamak için gayret gösteriyoruz. Hiçbir engel eğitim almaya engel değildir. Öğrencilerimizi ve öğrencimizin evine gelerek sabırla eğitim çalışmalarını yürüten öğretmenlerimizi tebrik ediyor, kıymetli ailelerine sabır ve kolaylıklar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİMİZİN HEYECANI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ 

     Evde eğitim hizmeti gören, organ ve doku nakli dolayısıyla Karesi Şehit Jandarma Cengiz Evranos İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi Yağız Furkan Tankız, çok mutlu olduğunu ve heyecanlandığını belirterek herkese teşekkür etti.

      Karesi Şehit Jandarma Cengiz Evranos İlkokulu 1. Sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Yağız Furkan Tankız anne ve babası çocuklarının tedavisi devam ederken eğitimden geri kalmamasının çok önemli olduğunu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve okuldaki yönetici ve öğretmenlerin kendilerine çok yardımcı olduklarını belirterek evlerini ziyaret etmelerinden dolayı çok teşekkür etti.

 

12-05-2016  12-05-2016

12-05-2016  12-05-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.