BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Karne Heyecanı

   Çeşitli sağlık sorunlarından dolayı okula gidemeyen çocuklara Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Evde eğitim hizmetleri” kapsamında Balıkesir’de evde eğitim alan tüm öğrencimiz adına Cennet Feyza Basut adlı öğrencimize  karnesi İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz tarafından evinde verildi.
Evde Karne Heyecanı

     Tedavileri nedeniyle eğitimlerine evde devam etmek zorunda kalan öğrencilerimizden biri olan Cennet Feyza Basut, karne almanın sevincini İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Özel Eğitim ve Rehberlik Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Fatih İlkokulu Müdürü Yüksel Çalı ve evde derslerine gelen öğretmenleriyle birlikte yaşadı.

EVDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİMİZ KARNESİNİ ALDI

     İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, ev ziyaretinde yaptığı konuşmada, “İl genelinde toplam 42 öğrencimiz evde eğitim almaktadır. Türkiye her alanda olduğu gibi eğitimde de hızlı bir gelişme yaşıyor. Bu gelişme Balıkesir’de özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerimiz için de başarıyla uygulanmaktadır. İlimizde 10 özel eğitim okulu var olmakla birlikte, sağlık koşulları nedeniyle bu okullara devam edemeyen ve evlerinde eğitim görmesi zorunlu olan öğrencilerimize öğretmenlerimiz tarafından evlerinde eğitim vermekteyiz.

   Öğrencilerimizin moralinin gayet yerinde olduğunu gördüm. Dünyada en önemli olan şeylerden bir tanesi sabretmektir. Sabrımız çok olursa ve üzerimize düşeni yaparsak her şey çok daha kolay olacaktır. Öğrencilerimizi ve öğrencimizin evine gelerek sabırla eğitim çalışmalarını yürüten öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Çocuğumuzun ailesine yaşam mücadelesinde kolaylıklar diliyorum." sözlerine yer verdi. Ardından öğrenciye karnesini ve hediyesini verdi.

EN BÜYÜK İSTEĞİM CUMHURBAŞKANIMIZI GÖRMEK

     Evde eğitim hizmeti gören ve karnesi ile hediyesini İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in elinden alan Fatih İlkokulu 2. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Cennet Feyza Basut, karnesini aldığından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek ders yapmayı çok sevdiğini, büyüğünce öğretmen olmak istediğini ayrıca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı çok görmek istediğini söyledi.

          ENGELLER KARNE ALMAYA ENGEL DEĞİL

     Özel Eğitim ve Rehberlik Biriminden Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar da yaptığı açıklamada, “Sosyal devlet olmanın gereği, engelli ve tedavileri süren yavrularımıza eğitim imkanlarından yararlanması için evde eğitim hizmeti veriyoruz. Anneler ve babalar evde eğitim konusunda çok hassaslar. Öğretmenlerimiz çok başarılılar. Eğitim hizmetlerinde belirli bir noktaya geldiklerinde okula gidebilecekler sınıfta arkadaşlarıyla eğitim alabileceklerdir. Çocuklarımızı evlerinde okula hazırlamaktayız. Öncelikli amacımız, hijyenik ortamda çocuklarımızın tedavileri devam ederken aynı zamanda eğitim yaşantılarının da kesintiye uğramadan devam etmesidir. Bizim asıl özlemimiz Feyza kızımız ve tedavileri devam eden tüm öğrencilerimizin okullarında arkadaş arkadaşlarıyla birlikte eğitim almalarıdır. Hiçbir engel eğitim ve karne almaya engel değildir.” dedi.

      Fatih İlkokulu 2. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Cennet Feyza Basut’un anne ve babası çocuklarının tedavisi devam ederken eğitimden geri kalmamasının çok önemli olduğunu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve okuldaki yönetici ve öğretmenlerin kendilerine çok yardımcı olduklarını belirterek evlerini ziyaret etmelerinden dolayı çok teşekkür etti. 

 

22-01-2016  22-01-2016

22-01-2016  22-01-2016

22-01-2016  22-01-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.