BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Expo 2016 Marmara Bölge İkincilerinden Müdürümüze Ziyaret

   “Anadolu Bitkileri Expo´da Etnobotanik Proje Yarışması”nda büyük başarı elde ederek Marmara Bölge 2.si olan Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i ziyaret etti.
Expo 2016 Marmara Bölge İkincilerinden Müdürümüze Ziyaret

   “Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Yarışmasında  hazırladıkları proje ile Marmara Bölgesinde 2. olan Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Hülya Varil, Nergiz Uluer, danışman öğretmenleri Biyoloji öğretmeni Nuran Beyaz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam Aktepe, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, okul müdürü Nadir Çağıl ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’i makamında ziyaret etti.

İLİMİZE BÖYLESİNE GÜZEL BİR BAŞARI KAZANDIRDIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

    İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilimize ve Ayvalık’a böyle bir başarı kazandırdıkları için öğrencilerimizi, danışman öğretmen ile okul müdürünü tebrik etti. Öğrencilerle tanışarak bir süre sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, “Bizim gayemiz akademik başarının yanında, her alanda iyi ve özgüveni yüksek insanlar yetiştirmek. Sizlere teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.” dedi.

YARIŞMAYA EN ÇOK MÜRACAT EDEN OKUL SAYISINDA TÜRKİYE BİRİNCİSİYİZ

      İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam Aktepe, “Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Yarışması hakkında bilgi vererek yarışmaya Türkiye’den 752, Balıkesir’den 52 okul katıldığını ifade etti. Yarışmaya en çok müracaat eden okul sayısında Türkiye Birincisi olduklarını belirtti.

BÖYLESİNE BÜYÜK BİR BAŞARI OKULUMUZA ÖZGÜVEN SAĞLADI

    Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ayvalık olarak eğitim alanında birçok projeye imza attıklarını belirterek, ”Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin böylesine büyük bir başarıyı elde etmesi okulumuza özgüven sağlamıştır. Okul müdürümüze, öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

     Danışman Öğretmen Nuran Beyaz projenin aşamaları hakkında bilgi vererek Ayvalık’ın bitki kültürü açısından zengin olduğunu dile getirdi. Ebegümeci, arapsaçı, kantron otu gibi 20 çeşit bitkiyi incelediklerini, kuruttuklarını ve öğrencileriyle birlikte başarı elde etmekten mutlu olduklarını ifade etti.

TÜRKİYE’DE DERECE ELDE EDEN TEK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİYİZ

    Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Nadir Çağıl, Türkiye genelinde  “Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Yarışmasında derece elde eden tek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak ve Marmara Bölge ikincisi olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

     İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz öğretmen ve öğrencilerimize başarı belgesi takdim ederek başarılarının devamını diledi.

EXPO 2016 MARMARA BÖLGE İKİNCİSİ ÖĞRENCİLER  VALİ MUSTAFA YAMAN’I  ZİYARET ETTİ

      “Anadolu Bitkileri Expo´da Etnobotanik Proje Yarışması”nda büyük başarı elde ederek Marmara Bölge 2.si olan Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Vali Mustafa Yaman’ı ziyaret etti.

     Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam Aktepe, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nadir Çağıl ile “Anadolu Bitkileri Expo’da” Etnobotanik Yarışmasında  hazırladıkları proje ile Marmara Bölgesinde 2. olan Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Hülya Varil, Nergiz Uluer, danışman öğretmenleri Biyoloji öğretmeni Nuran Beyaz iştirak etti.

HEDEFLERİNİZİ YÜKSEK TUTUN

     Vali Mustafa Yaman, öğrencilerden geleceğe güvenle bakmalarını, hedeflerini yüksek tutmalarını ve farklı projelerle başarılarını daha da artırmalarını istedi. Böylesine güzel ve başarılı projenin patentinin alınmasının da yararlı olacağını ifade etti.

       Vali Mustafa Yaman’ın öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını dilemesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile ziyaret sona erdi.

“ANADOLU BİTKİLERİ EXPO’DA” ETNOBOTANİK YARIŞMASINDA AYVALIK MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN HAZIRLADIKLARI PROJE MARMARA BÖLGESİNDE 2. OLDU

     Expo 2016 Antalya Tescilli Evrensel Botanik Sergisi kapsamında Expo 2016 Antalya Ajansı, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Bilfen Liseleri ortaklığında Türkiye genelindeki Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 81 ildeki özel ve resmi ortaöğretim 9., 10. ve 11. sınıf öğrencilerinin katıldığı “Gelecek Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” sloganıyla düzenlenen “Anadolu Bitkileri Expo’da” adlı etnobotanik yarışmasında Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladıkları proje Marmara Bölgesinde 2. oldu.

GENÇ KUŞAKLAR BİYOLOJİK DEĞERLERİN FARKINA VARIYOR

      Anadolu coğrafyasında yetişen bitkilerin özelliklerini ve yerel isimlerini eski kuşakların tecrübelerinden yararlanarak derlenen bilgi ve kurutulmuş koleksiyonların yanı sıra, bitkiler ve yetiştikleri alanların fotoğrafları ile bitki kullanılarak yapılan malzemelerin fotoğraflarının da yer aldığı  “Anadolu Bitkileri Expo’da” adlı etnobotanik yarışma ile kırsal kesimde yaşayan insanlarda, sahip oldukları biyolojik değerlerin önemli olduğu, bu değerlerin korunması ve bu değerlere sahip çıkılması gerektiği konularında farkındalık oluşturma amaçlanmış, genç kuşakların yaşadığı coğrafyadaki biyolojik değerlerin farkına varmaları hedeflenmiştir.      

      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, “Anadolu Bitkileri Expo’da” adlı etnobotanik yarışmasında hazırladıkları proje Marmara Bölgesinde 2. olan Ayvalık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hülya Varil, Nergiz Uluer ile danışman öğretmenleri Biyoloji öğretmeni Nuran Beyaz’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

25-12-2015  25-12-2015

25-12-2015  25-12-2015

25-12-2015  25-12-2015

25-12-2015  25-12-2015

25-12-2015  25-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.