BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Matematik Eğitimleri Devam Ediyor

         Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBA(Eğitim Bilişim Ağı), etkileşimli tahta ve tablet bilgisayar kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla, Balıkesir Üniversitesi ile çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Fatih Projesi Matematik Eğitimleri Devam Ediyor

EĞİTİMLER YIL BOYUNCA DEVAM EDECEK

        İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Yenilik Teknolojileri Şube Müdürü Yusuf Yalçın başkanlığında,  Necatibey Ortaöğretim Matematik Eğitim Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hülya Gür, Matematik Eğitimi Araştırma Görevlisi Mevhibe Kobak Demir ve Matematik Formatör Öğretmeni Esra Çolak tarafından Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda görev yapan Matematik öğretmenlerine her hafta farklı bir ilçe olmak üzere 8 saat 09:00-16:00 saatleri arasında Fatih Projesi Matematik semineri verilmeye devam edecektir.

       Fatih Projesi Matematik semineri 1.dönem 11. İlçemizde (Altıeylül, Karesi, Kepsut, Bandırma, Bigadiç, Manyas, Erdek, Marmara, İvrindi, Edremit, Balya) 762 öğretmenimize verilmiş olup, 2. dönemde de ara vermeden devam edecektir.

ÖĞRETMENLERE TEKNOLOJİ DESTEKLİ MATEMATİK EĞİTİMİ

       İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Yenilik Teknolojileri Şube Müdürü Yusuf Yalçın EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Versiyon 2, EBA DERS, tablet Bilgisayarda kullanılmakta olan ve Etkileşimli Tahta Tablet etkileşimini sağlayan V Sınıf Uygulaması ile güncellenen soru bankalarının ve etkileşimli ders anlatımlarının sunulduğu “Portaller” ;

        Prof. Dr. Hülya Gür, matematik derslerinde teknoloji entegrasyonun önemi, öğretmenlerin dijital okuryazarlık becerilerinin arttırılmasının gerekliliği, teknolojik pedagojik alan bilgisine sahip olan öğretmenlerin yetiştirilmesi ;

        Matematik Eğitimi Araştırma görevlisi Mevhibe Kobak Demir, “Etkileşimli Tahta” yazılımları olan “Starboard ve Antropi Programları” nın matematik dersinde kullanılması, matematik eğitiminde etkileşimli tahta ve bilgisayar tabletlerde kullanılacak programların tanıtılması, bu yazılımların kullanılarak örnek ders materyali hazırlama ;

       Matematik Formatör Öğretmeni Esra Çolak, matematik derslerinde matematik öğretmenleri tarafından kullanılabilecek olan “Geogebra” programının tanıtımı konularında sunumlarını gerçekleştireceklerdir.

AMAÇ, 21.YY’IN DİJİTAL OKUR YAZAR ÖĞRETMENLERİNİN YETİŞMESİ

         Milli Eğitim Bakanlığı Fatih Projesi kapsamında ücretsiz olarak sunulan bileşenlerin etkili ve verimli kullanılmasına olanak sağlamakta olan bu seminerle 21. yy. becerileri olan işbirlikçi, eleştirel düşünme, problem çözme becerileri gelişmiş nesiller oluşturmak için, teknolojik-pedagojik alan bilgisine sahip, dijital okuryazarlık becerileri gelişmiş öğretmenler yetiştirmek amaçlanmaktadır.

 

03-02-2016  03-02-2016  

03-02-2016  03-02-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.