BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kutlu Doğum Haftası

        Gazi İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırladığı “Kutlu Doğum Haftası” kapsamında “Hz. Muhammed (SAV)’e Sevgi” programı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa SOLAK, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, Balıkesir Müftü Yardımcısı Ramazan TOPCAN, Okul Müdürü İlyas TİPİ, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla 15 Nisan 2015 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Gazi İmam Hatip Ortaokulu’ndan Kutlu Doğum Haftası

      Program, saygı duruşunun ardından  İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

      6. sınıf öğrencilerinden, Yusuf ÇAKIR ve Yusuf Tarık Ziya NİZAM’ın Kur’an tilavetlerinin ardından program Okul Müdürü İlyas TİPİ’nin günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

     Okul Müdürü İlyas TİPİ konuşmalarını, “Gazi İmam Hatip Ortaokulu olarak Peygamber Efendimizi Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle anmak, O’na sevgi ve saygımızı sunmak üzere düzenlediğimiz programa hoş geldiniz.  Peygamberimize salatlar, selamlar, ilahiler, kasideler  okuyacak ve kısa bir tiyatro gösterimiz olacaktır. Bu programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi yürekten tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum.” sözleriyle tamamladı.

     Türkçe öğretmenimiz Esra ŞAKRAK yönetiminde hazırlanan şiir dinletisi ve Müzik Öğretmeni Fulya KURT Hanım yönetiminde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı saz ekibi eşliğinde Gazi İmam Hatip Ortaokulu tasavvuf musikisi korosu programa katılanlara duygulu anlar yaşattı.

   Türkçe öğretmeni Şahin TÜMER Bey rehberliğinde hazırlanan ve Peygamber Efendimiz (SAV)’in hayatını konu alan tiyatro sunumu ilgiyle izlendi.

                                               ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ        

    Program sonunda öğrencilere namaz kılma alışkanlığını kazandırmak için 15 Kasım- 15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ödüllü cemaatle öğle namazı kılma etkinliğinin çekilişi yapıldı ve  ardından kazanan öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa SOLAK, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan KONAKBAY, Balıkesir Müftü Yardımcısı Ramazan TOPCAN tarafından ödülleri takdim edildi.

   Umre ödülü alan 6/A sınıfı öğrencisi Zeynep ÇAKIR, “Hayal bile edemiyordum Umrenin bana çıkması tarifi imkânsız ve çok güzel bir duygu” sözleriyle duygularını dile getirdi.

   6/A sınıfı öğrencisi Fazilet UÇAR, İPAD

   5/D sınıfı öğrencisi Hasan Emre MALLI , Bisiklet

   6/D sınıfı öğrencisi Burak VARDAR , Fotoğraf Makinesi ile ödüllendirildiler.

  Ödül töreninin ardından program sona erdi.

 

GAZİ İMAM HATİP  GAZİ İMAM HATİP

GAZİ İMAM HATİP  GAZİ İMAM HATİP

GAZİ İMAM HATİP  GAZİ İMAM HATİP

GAZİ İMAM HATİP  GAZİ İMAM HATİP

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.