BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Kan Bağışçıları

“Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanımı İçin Teknik Destek” projesi kapsamındaki bilgilendirme toplantısı il genelinde seçilen 55 okul yöneticilerinin katılımı ile Balıkesir Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Geleceğin Kan Bağışçıları

      İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam AKTEPE’nin açılış konuşması ile başlayan toplantının sunumunu Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi Müdürü Ali DURAN ve Zağnos Paşa Ortaokulu Müdürü Salih Yaşar ÖZSOY yaptı.

       Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılay’ı iş birliğinde yürütülen ve güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidermek amacıyla;

    Projenin 1. Bileşeninin 2010 yılı programlaması kapsamında sunulan “Geleceğin Kan Bağışçılarının Kazanım” projesi Genel müdürlüğümüz koordinesinde yürütülmektedir.

     Projenin 2. Bileşeni olan “Gönüllü ve karşılıksız kan bağışçılarının kazanımı için faydalanıcı kurumların insan kaynakları kapasitesinin geliştirilmesi” faaliyetleri ile devam eden proje kapsamında 81 ilden seçilen 500 pilot okulda 2015-2016 eğitim öğretim yılının birinci ve ikinci yarılarında olmak üzere iki adet kan bağışı kampanyası düzenlenecektir.

      Projenin 3. Bileşeni ise sonuçların daha geniş bir kitleye yayılmasını sağlayacak olan farkındalık artırma faaliyetlerini içermektedir. Projenin bu kısmında Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın il Koordinatörleri ve okul müdürleri ile iş birliği içinde karşılıksız kan bağışına ilişkin bilgi üretme ve yaymaya yönelik kampanya ve faaliyetler yapılacaktır. 

 

Kan Bağışçıları  Kan Bağışçıları

Kan Bağışçıları  Kan Bağışçıları

Kan Bağışçıları  Kan Bağışçıları

Kan Bağışçıları  Kan Bağışçıları

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.