BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Çocuk Oyunları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

      Geleneksel Çocuk Oyunlarımızı yeniden canlandırmak amacıyla İlimizde düzenlenmesi planlanan “Geleneksel Çocuk Şenliği” etkinliğinde görevlendirilen öğretmenler Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi’nde buluştu.
Geleneksel Çocuk Oyunları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ilk ve ortaokul çocuklarını bilgisayar başından kaldırarak geleneksel oyunlarımızı oynamayı özendiren ve bu yılda da hayata geçirilecek olan “Geleneksel Çocuk Şenliği” projesi kapsamındaki yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, tombik ve kaleli yakan top oyunları ile ilgili bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turhan Demirtaş başkanlığında koordinatör olarak görevlendirilen Karesi Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Figen Kadıoğlu, Üçpınar Ortaokulu Öğretmeni Yusuf Dilek, Ali Hikmet Paşa Ortaokulu öğretmeni Yasemin Tokmak, ve Altıeylül Ortaokulu öğretmeni Sezen Irmak ve her İlçeden bir koordinatör öğretmen katılımıyla Karesi İlçesi Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

      İl Koordinatörleri Atilla Kadiroğlu, Yusuf Dilek, Figen Kadıoğlu, Sezen Irmak ve Yasemin Tokmak başkanlığında Balıkesir çeşitli ilçelerinden gelen 29 İlçe Koordinatörlerine bu yıl yapılacak uygulama ile ilgili çalışma, eğitim ve oyun araç ve gereçleri ile ilgili bilgi verdiler.

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARININ FİNALİNİ MAYIS 2016 YILINDA YAPACAĞIZ

      Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turhan Demirtaş, 2014-2015 yılı “Geleneksel Çocuk Oyunları” na Balıkesir ve İlçelerindeki görevli öğretmenler eşliğinde 6 bin 777 öğrencinin yarışmacı olarak katıldığını, il birinciliğini ise Havran İlçesi Büyükdere Ortaokulu’nun kazandığını belirtti. Ardından “Bugün burada, Mayıs 2016 yılında finalini yapacağımız oyunlarda uyulacak kurallar ile yapacağımız zaman çizelgesi neticesinde ilçe birincilerinin belirlenmesi ve final oyunlarında bir aksama olmaması adına gerekli önlemi almak için bir araya geldik. “Geleneksel Çocuk Oyunları” ile ilgili ilçelerimizden gelen beden eğitimi öğretmenlerimiz, ilçe temsilcileri ile koordineli olarak çalışmalarını sürdürecek Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin uygulamaya koyduğu “Balıkesir Büyük Bir Aile Oluyor’’ projesi kapsamında beraberce finallerimizi gerçekleştirerek Büyükşehir Belediyemize de katkı sağlamayı planlıyoruz.” sözlerine yer verdi.

       Toplu fotoğraf çekiminin ardından “Geleneksel Çocuk Oyunları” bilgilendirme toplantısı sona erdi.

 

21-12-2015  21-12-2015

21-12-2015

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.