BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” ve "Genç Bilaller Ezan Okuma" Yarışmaları Balıkesir İl Finali Yapıldı

     Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”  ve “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma” yarışması Bandırma ilçemizde yapıldı. 


     13 Anadolu İmam Hatip Lisesinin katıldığı yarışma programına, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İslam Aktepe, Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

     Bandırma Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Kanver Şener, açılış konuşmasında yarışma hakkında bilgi verdi ve öğrencilere başarılar diledi.

     Balıkesir seçici kurul üyeliğini Bandırma müftüsü Süleyman Küçük, Manyas müftüsü Erdoğan Aslantaş, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Koç, Balıkesir AİHL Meslek Dersleri öğretmeni Ali Gün, Gönen AİHL Öğretmeni Mehmet Telli’nin yaptığı “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması sonucunda ilk 3’e girmeyi hak eden öğrenciler belirlendi.

Karesi- Balıkesir AİHL öğrencisi Mehmet Babayiğit – BİRİNCİ

Gönen AİHL öğrencisi Burak Mez - İKİNCİ

Dursunbey AİHL öğrencisi İsmail Bilgiç - ÜÇÜNCÜ

 

     Balıkesir seçici kurul üyeliğini Bandırma müftüsü Süleyman Küçük, Manyas müftüsü Erdoğan Aslantaş, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Koç, Edremit AİHL Meslek dersleri öğretmeni Yüksel Sağlam ve Sındırgı AİHL Meslek dersleri öğretmeni İsmail Güney’in yaptığı “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma” yarışması sonucunda ilk 3’e girmeyi hak eden öğrenciler belirlendi.

Karesi- Balıkesir AİHL öğrencisi Koray Arslan – BİRİNCİ

Gönen AİHL öğrencisi Recep Mez - İKİNCİ

Edremit AİHL öğrencisi Hidayet Kaan Ceylan - ÜÇÜNCÜ

BAŞARILI ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

     “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”  ve “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma” yarışması Balıkesir İl Finali sonucunda dereceye giren öğrenciler, değişik hediyelerle ödüllendirildi.

     İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, “İmam Hatip Ortaokulu ve Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda yetiştirilmeleri, mesleki yeterliliklerinin, özgüven duygularının geliştirilmesi ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen bu yarışmalara katılan tüm öğrencilerimizi ve öğrencilerimizi yetiştiren öğretmenler ve ailelerini tebrik ederek bölge finalinde başarılar diledi. Organizasyon dolayısıyla Bandırma Kaymakamlığı ile Bandırma AİHL yönetici ve personeline teşekkür etti. Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Balıkesir’de eğitimin kalitesini artırma adına eğitim camiamızla birlikte çalışmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

     Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 26 Mart 2016 tarihinde Bandırma’da düzenlenen “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”  ve “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında dereceye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, 16 Nisan 2016 tarihinde Denizli’de yapılacak olan “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma” yarışması bölge finali ile 26 Nisan 2016 tarihinde Aydın’da yapılacak olan “Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması bölge finalinde başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz.    

 

 

 

 

28-03-2016  28-03-2016

28-03-2016  28-03-2016

28-03-2016  28-03-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.