BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GMKA´dan İl Milli Eğitim Projelerine Büyük Destek

        Müdürlüğümüzce GMKA’nın 2015 yılı teklif çağrısı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan “Balıkesir Kariyer Akademi” isimli projemiz 136 proje arasında değerlendirilerek başarılı bulunmuştur.
GMKA´dan İl Milli Eğitim Projelerine Büyük Destek

BAŞARILI 13 PROJEDEN 6 TANESİ İLİMİZDEKİ EĞİTİM ÖĞRETİM KURUMLARINA AİT

       2015 yılı için toplam bütçesi 2 Milyon TL olan Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında başvurusu alınan 136 projeden 13 tanesi başarılı bulunarak asil listede; 51 tanesi ise yedek listede yer almıştır. Kurumlarımızca hazırlanan projelerden ilimize Kalkınma Bakanlığı tarafından Balıkesir-Çanakkale Bölgesine sağlanan 2 Milyon liralık bütçenin1.072.080 lirası kurumlarımıza aktarılmıştır. Başarılı 13 projelerden 6 tanesi İlimizde faaliyet gösteren Eğitim-Öğretim kurumlarımıza aittir.


BAŞARILI PROJE SAHİBİ KURUMLARIMIZ VE PROJELERİ  

S.N

Proje Adı

Başvuru Sahibi

Nihai Puan

1

Hayal Et, Gerçeğe Dönüştür

Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

85,0

2

Ailenle Kucaklaş, Zararlı Maddelerden Uzaklaş

Dursunbey Atatürk Ortaokulu

83,0

3

Sağlığı Seçiyorum Harekete Geçiyorum

Balıkesir Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi

79,0

4

Üreterek Öğreniyorum

Bigadiç Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi

78,5

5

Tasarımdan Üretime

Sındırgı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi

77,0

6

Balıkesir Kariyer Akademi

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü

75


PROJE KAPSAMINDA ÇEŞİTLİ FAALİYETLER GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR

       Sosyal Kalkınma Mali Destek Programının 2015 yılı önceliklerinden “Toplumun zararlı maddelerden korunması ve başta gençler olmak üzere zararlı madde bağımlılarının rehabilitasyonu ve topluma kazandırılması”, “Çalışma çağındaki nüfusun istihdam edilebilirliğinin arttırılması”, “Toplumsal dayanışmanın ve sivil toplum etkinliğinin geliştirilmesi” amaçlarını taşıyan “Balıkesir Kariyer Akademi” isimli projemizde Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İbrahim Bodur METEM ortak; İşkur, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Manyas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iştirakçi kurumlar olarak yer almış olup projemiz kapsamında Kariyer Gelişim Merkezi kurulması, fiziki mekân geliştirme çalışmaları, çalışma ziyaretleri, anket uygulamaları, kısa film gösterimi, öğretmen ve öğrenci eğitimleri ile seminerleri, 20 rehber öğretmene verilecek koçluk eğitimleri, internet sitesi oluşturma ve yaygınlaştırma toplantıları şeklinde faaliyetler gerçekleştirilecektir.

 

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.