BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖNEN’DE 12 BİN ÖĞRENCİYE 12 BİN KİTAP

Öğrencilere kitap okumayı sevdirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Balıkesir Valiliği öncülüğünde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen BENGİ Projesi kapsamında, Gönen İlçesinde 12 bin öğrenciye 12 bin kitap dağıtıldı.
GÖNEN’DE 12 BİN ÖĞRENCİYE 12 BİN KİTAP

BENGİ Projesi kapsamında Gönen Kaymakamlığı tarafından yürütülen "Gönen Okuyor" kampanyasına kitap konusunda duyarlı olan vatandaşlar ve firmalardan büyük destek gördü. 12.000 öğrenciye 12.000 kitap sloganıyla başlatılan ve hedeflere ulaşılan kampanyada maddi desteklerle temin edilen kitapların dağıtım törenine Vali Ersin Yazıcı da katıldı.

Gönen Fahri Dilmaç Kapalı Spor Salonunda düzenlenen kitap dağıtım töreninde, 12 bin kitabın alınmasında katkısı olan hayırsever iş adamlarına Vali Ersin Yazıcı, Gönen Kaymakamı Faruk Bekarlar, Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından teşekkür plaketleri takdim edildi.

EN ANLAMLI ETKİNLİK

Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, BENGİ Projesi kapsamındaki en anlamlı etkinliğin Gönen´de gerçekleştiğini kaydederken, hedeflerinin öğrencileri milli manevi değerlerine bağlı, çevresi ve kendisiyle barışık, okuyan sorgulayan nesiller olarak yetiştirmek olduğunu söyledi.

KAHVEHANELER DE KİTAP OKUMA MEKÂNLARI OLACAK

Kaymakam Faruk Bekarlar ise, Gönen´de 235 kahvenin bulunduğunu, kahvelerin de kitap okuma mekanları olmasını istediğini, en kısa zamanda bu mekanlarda da kitap okuma ekinliklerinin olacağını söyledi.

KİTAP OKUMAYI TEŞVİK EDİYORUZ

Vali Yazıcı da, tören esnasında yaptığı konuşmada, bilgi çağındaki gençleri kitap okumaya teşvik etmeyi, sosyal hayatın içine katmak amacıyla kitap okuma kampanyası düzenlediklerini, eğitime yapılan her türlü hizmette şahsının ve Balıkesir Valiliğinin her zaman katkıda bulunmaya hazır olduğunu söyledi.

BÜYÜK ÜLKE OLMANIN YOLU KİTAP OKUMAKTAN GEÇİYOR

Konuşmasında Afrin operasyonundaki Türk Ordusuna başarı da dileyen Vali Yazıcı, salonu dolduran öğrenci ve velilere kitap okumaları tavsiyesinde bulunurken, "Dünyanın ilk 10 ülkesinden birisi olmak istiyorsak, kitap okumada da ilk 10´da olacağız. Büyük ülke olmanın yolu kitap okumaktan geçiyor."dedi.

KİTAP OKUMAYA ÖNEM VERMELİYİZ

Kitap okumanın önemli olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, ´´Hazırlanan program çerçevesinde öğrencilerimiz, birçok farklı kitaplarla ilk defa tanışma ve buluşma imkânıyla yeni bilgi birikimlerine sahip olacaklardır. Öğrencilerin normal eğitimleriyle birlikte bu tür proje ve çalışmalarla öğrencilerde kitap okuma becerilerinin kazandırılması ise ilave bir kazanım olacaktır. Günümüzde toplum olarak yeniden kitaplarla baş başa olmak ve yeniden kitaplarla tanışmak için bu uygulamaya hepimiz destek vererek öğrencilerimizle birlikte anne ve babalar ile ailedeki diğer bireylerin de mutlaka bu becerilerin kazanmalarını sağlamamız gerekir.´´ şeklinde konuştu.

EN BÜYÜK YATIRIMLARIMIZI EĞİTİME YAPIYORUZ

BENGİ Projesi ile eğitim seferberliğini başlatan Vali Yazıcı, her zaman eğitime ve gençlere destek vereceklerini belirterek şunları kaydetti; "Okumaya, bilime her zamankinden daha çok önem vermemiz gereken bir çağda yaşıyoruz. Kampanya çerçevesinde öğrencilerimizin hem daha fazla kitap okumalarını hem de okuma alışkanlığını kazanmaları arzu edilmektedir. En büyük yatırımlarımızı eğitime yapıyoruz." dedi.

BİRÇOK BAŞARILI PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ

Vali Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi ile eğitim alanında birçok başarılı projenin hayata geçirildiğini belirtti. Vali Yazıcı, bu projelerde buluşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşamaya başladık. BENGİ projesinin Balıkesir´de ki eğitim niteliğine ve kalitesine, öğrencilerin gelecek dünyasına önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

01-03-2018 01-03-201801-03-2018 01-03-201801-03-2018 01-03-201801-03-2018 01-03-201801-03-2018 01-03-201801-03-2018 01-03-201801-03-2018 01-03-2018

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.