BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hafızlık Yarışması 9. Bölge Finalinde İkinci Olduk

       Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin ilgi ve kabiliyetlerini artırmak, özgüven duygularını geliştirmek amacıyla düzenlenen “Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” yarışması 9. Bölge Finali Muğla’nın  Fethiye ilçesinde yapıldı.
Hafızlık Yarışması 9. Bölge Finalinde İkinci Olduk

“HAFIZLIKVE EZANI GÜZEL OKUMA” YARIŞMASI 9. BÖLGE FİNALİ MUĞLA’NIN FETHİYE İLÇESİNDE YAPILDI

     Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinin ilgi ve kabiliyetlerini artırmak, özgüven duygularını geliştirmek amacıyla düzenlenen “Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” yarışması 9. Bölge Finali Muğla’nın  Fethiye ilçesinde yapıldı.

       Kendi illerinde il birincisi hafız öğrencilerin katıldığı  “Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” yarışmasına Ege Bölgesi illerinden 10 ilin (Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak, İzmir, Muğla, Aydın, Denizli, Manisa ve Balıkesir)  yarıştığı 9. Bölge Finali’nde Balıkesir ilini Karesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hafız Hamza YAĞIZ temsil etti.

       12 Nisan 2015 Pazar günü  Muğla - Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünce Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen “Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” yarışması 9. Bölge Finali’ne Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet BEKDÜZ, Müdür Başyardımcısı Mehmet ÇAM, Meslek Dersleri Öğretmenleri Ahmet ŞARLI, Ali GÜN, Osman Nuri UÇAR ve Karesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hafız Hamza YAĞIZ katıldı.

      Fethiye Müftüsü Oğuzhan KADIOĞLU ile birlikte Ali CAN, Selahattin BOZKURT, Raşit KORKMAZ ve Zekeriya KIR’dan oluşan heyet jüri üyeliğini yaptığı yarışmayı
çok sayıda veli ve öğrenci izledi.

“HAFIZLIK” YARIŞMASI 9. BÖLGE FİNALİ’NDE İKİNCİ OLDUK

         Balıkesir ilini başarıyla temsil eden Hamza YAĞIZ’ın 3. Sırada yarıştığı 9. Bölge Finali ilk olarak “Hafızlık”  yarışması ile başladı.  

         İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ebubekir DEMİRTAŞ 500 tam puan ile birinci olurken,

         Balıkesir Karesi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza YAĞIZ 495 puan ile ikinci,

         Muğla Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mustafa ARSLAN 480 puan ile üçüncü oldu.

         “Genç Bilaller Ezanı Güzel Okuma” yarışmasında ise Savaştepe Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Semih COŞKUN Balıkesir ilini başarı ile temsil etti.

         Eskişehir Odunpazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halil İbrahim BAYSAN 497 puan ile birinci,

         Denizli Cedide Abalıoğlu İmam hatip Lisesi öğrencisi Turan TOSUN 495 puan ile ikinci,

         Manisa Akhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hasan Hüseyin TÜRKER üçüncü oldu.

       “Hafızlık ve Ezanı Güzel Okuma” yarışmasının amacının gençlerin özgüven duygularını geliştirmek olduğunun belirtildiği yarışma, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilmesinin ardından sona erdi.

 

Hafızlık Yarışması  Hafızlık Yarışması

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.