BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Müdürleri 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

    2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu “Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.
Halk Eğitim Merkezi Müdürleri 1. Dönem Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

        2015-2016 eğitim öğretim yılı 1. Döneminin değerlendirilmek, belirlenen gündem maddelerini görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turhan Demirtaş ve İlçe Halk Eğitim Müdürleri katıldı.

HALK EĞİTİM MERKEZLERİNİN GÜZEL ÇALIŞMALARIYLA TÜRKİYE’DE İYİ YERDEYİZ

      İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Halk Eğitim Müdürlerini tek tek selamlayıp hoş geldiniz sözleriyle başladığı konuşmalarını Balıkesir’in Halk Eğitimler nezdinde önemli bir yere sahip olduğunu belirterek devam etti. “Projelerle gündeme gelmek bizi çok sevindiriyor. Balıkesir’in ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesiyle 2014 yılında belge alan kursiyer sayısının nüfusa oranına göre Türkiye ikincisi; belge alan kursiyer sayısına göre de Türkiye dördüncüsü olması bizim için ayrıca gurur verici. Bu durum Balıkesir Halk Eğitim Merkezleri’nin güzel çalışmalar yapan kurumlar olarak algılanmasının ve Türkiye’de iyi bir yerlere gelindiğinin göstergesi. Bu sevinci ve kıvancı yaşattığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Halk Eğitim Merkezlerinin klasik formatından çıkmaya başladığımızı görmek bizleri fazlasıyla sevindiriyor. Bundan sonra da bu çalışmaların artarak devam etmesini diliyorum.

HALK EĞİTİMLER OLARAK SİZLER BİZİM AYNAMIZSINIZ

     Kırsal yörelerde açılan kurslarda yeni yeni çalışmalar yapıldığını görmekten İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gurur duyuyoruz. O yörelerde kalkınmaya ve istihdama yönelik işler yapıldığını gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz. Değişik kurum müdürlükleriyle bağlantı kurarak çalışmalar yapmanız hem bizi hem de her türlü çalışmaya aday olduğunu bildiren kurum müdürlerini de memnun ediyor. Halk Eğitimler olarak sizler bizim aynamızsınız. Yörelerimizin tanıtımında önemli bir yere sahipsiniz. Çalışmalarınızı mümkün olduğunca sergilenmesi, hem istihdama hem de ekonomiye kazandırılması bizim açımızdan çok önemli. Sizlere çok teşekkür ediyorum.

HER ZAMAN YENİ OLARAK NELER YAPABİLECEĞİMİZ ÜZERİNDE ÇALIŞMALIYIZ

    Her zaman yeni olarak neler yapabileceğimiz, nasıl bir inovasyon geliştirebileceğimiz üzerinde çalışmamız gerekiyor. Durağan yapı hiçbir şekilde fayda vermiyor. Aktif olma her zaman güç ve enerji veriyor. Kaymakamlıklar ile işbirliği içinde İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin yardımcı kurumları olarak birlikte programlar yapıp tanıtımlarınızı yapabilmelisiniz. Bu yöndeki çalışmaların ve gayretlerin artırılmasını istiyorum.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINA MEMNUNİYET DÜZEYİ EN ÜST SEVİYEDE

    Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili olarak mezun gruplara hitap etmektesiniz. ‘Eğitim almak istiyorum.’ diyen herkese ulaşıyorsunuz. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarından herkes çok mutlu ve vatandaşlarımızın memnuniyet düzeyi en üst seviyede. Güzel dönütler alıyoruz. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının niteliğinin ve niceliğinin artırılmasından yanayım. Bu yönde çalışmalarımızı artırmalıyız.

    2017 yılında tekli eğitime geçtiğimizde eğitim kalitemiz daha da artacaktır. Teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

HER GEÇEN GÜN ÇITAMIZI YÜKSELTMEYİ HEDEFLİYORUZ

      İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turhan Demirtaş, Halk Eğitim Merkezlerinin İlçelerimizdeki faaliyetleri hakkında bilgi vererek 2015-2016 eğitim öğretim yılında 3587 kurs açıldığını, bu kurslara 73,817 kursiyerin kayıt yaptırdığını, bu kursiyerlerin 32,019’unun erkek, 41,798’inin bayan olduğunu belirterek kursiyerlerin kurslarını başarı ile tamamlayarak belgelerini aldıklarını belirtti. 2016 yılında İlimizde birçok yeni alanda kurs açacaklarını belirten Turhan Demirtaş,  “Her geçen gün çıtamızı yükseltmeyi hedefliyoruz.” dedi.

     2015-2016 eğitim öğretim yılı 1. dönemini değerlendirilmek, açılan kurslar ve seminerlerde dikkat edilecek hususlar,  “Mesleki Yeterlilik Kursları” sertifika eğitimleri, “Avrupa Yetişkin Eğitimi İçin Elektronik Platformu”nda (EPALE) yayınlanabilecek eserlerin temini konularında görüşülerek fikir alışverişinde bulunulmasının ardından toplantı sona erdi.

 

28-01-2016  28-01-2016

28-01-2016  28-01-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.