BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Havran ve Edremit İlçelerine Ziyaret

       Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ,Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf KOÇ, Havran İlçe Milli Eğtim Müdürü Fethi BİLGE ile birlikte Havran ve Edremit ilçelerine bir dizi ziyarette bulundu.  
Havran ve Edremit İlçelerine Ziyaret

KOCASEYİT MEZARI BAŞINDA DUALARLA ANILDI

     Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin GÖK, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ’i Hocazade Abdurrahim Bey Konağı’nda Havran Kaymakamı Yasin ÖZTÜRK ile Havran Belediye Başkanı Emin ERSOY karşıladı. Ardından Kocaseyit Mahallesine geçilerek Çanakkale kahramanı Kocaseyit Anıt Mezarı başında dualarla anıldı. Burada aynı zamanda Kocaseyit Anıt Mezar’ın bekçiliğini de yapan Kocaseyit’in torunu Muhammet YIKAR anıta gelen çok sayıda ziyaretçi olması dolayısıyla büyük gurur duyduğunu belirtti.

TAHTAKUŞLAR ETNOGRAFYA MÜZESİ ZİYARET EDİLDİ

      Havran ziyaretinin ardından Edremit’e geçilerek Alibey Kudar isminde bir İlkokul Öğretmeni tarafından kurulan Güre Belediyesi sınırları içerisindeki Türkiye’nin ilk Özel Etnoğrafya Müzesi ve Türkiye’de ilk kez bir köyde kurulan bir sanat galerisi olma özelliği taşıyan Tahtakuşlar Etnografya Müzesi ziyaret edildi.

 

 

  

  

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.