BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverimizden Ayvalık’a Kız Yurdu

       Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde,  2 bin 980 metrekarelik arazi üzerinde yapılacak olan yaptıracağı 5 katlı ve 200 yataklı  “Kız Öğrenci Yurdu” binası yapımı protokolü, Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ ve Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN’in Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK ve Hayırsever Doğuş Prina Anonim Şirketi sahibi Ayvalıklı hayırseverimiz Mesut YAVUZ ve oğlu Serkan YAVUZ’un katılımıyla 11 Haziran 2015 Perşembe günü Ayvalık Kaymakamlık binasının bahçesinde gerçekleştirildi.
Hayırseverimizden Ayvalık’a Kız Yurdu

İLÇEMİZ MODERN VE GÜVENİLİR BİR KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAZANACAKTIR

     Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN konuşmalarında, “2015´te Balıkesir genelinde hükümetimizin 35 yeni yatırımı olacak. Ayvalık ilçemize Yavuz ailesi kız öğrencilerimiz için bir yurt yapmaya karar verdi. Bugün itibariyle Mesut Bey ve evladı Serkan kardeşimiz bizimle beraber bu protokolü imzalayacaklar. İnşallah, Ayvalık ilçemizin dışından gelen kız öğrencilerimizin güvenilir ve modern bir ortamda, başarılı olmalarına zemin hazırlayan güzel bir ortaöğretim kız öğrenci yurdunu ilçemiz kazanacaktır. Bu vesileyle Ayvalıklı hayırsever iş adamımız Mesut YAVUZ ve oğlu Serkan YAVUZ´a eğitime yaptıkları bu katkıdan dolayı huzurlarınızda teşekkür  ediyorum." dedi.

AYVALIK’A YAKIŞACAK BİR ESER OLACAKTIR 

      Metin YAVUZ konuşmalarında “ Evvela Allah’a sonra Ayvalık halkına teşekkür etmek için bu kız öğrenci yurdunu yapacağız. Hem sevinçli hem de gururluyuz. Allah utandırmasın. En kısa zamanda bu yapıyı yaparak Milli Eğitim camiasına yeni hayırların devam edilmesini arzu ediyoruz. En yakın zamanda yapıp teslim ederiz inşallah. Böyle yapıların devamının geleceğini ümit ediyorum. Ayvalık’a yakışacak bir eser olacaktır. Zeminle beraber 5 katlı ve 200 kişilik olan “Kız Öğrenci Yurdu” en geç 2019’a kadar yapımı tamamlanacaktır. Hayırlı olsun.” dedi.

     Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde,  2 bin 980 metrekarelik arazi üzerinde 5 katlı ve 200 kişilik  “Kız Öğrenci Yurdu” binası yapımı protokolü imza töreni yapılan konuşmaların ardından gerçekleştirildi.

 

KIZ YURDU PROTOKOL  KIZ YURDU PROTOKOL

KIZ YURDU PROTOKOL  KIZ YURDU PROTOKOL

KIZ YURDU PROTOKOL  KIZ YURDU PROTOKOL

KIZ YURDU PROTOKOL  KIZ YURDU PROTOKOL

KIZ YURDU PROTOKOL

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.