BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverimizden Edremit’e Anaokulu..

   Balıkesir Valiliği, Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve hayırsever Zehra Baysal arasında Edremit ilçemize 6 derslikli Anaokulu yapımı protokolü imzalandı.
Hayırseverimizden Edremit’e Anaokulu..

     Edremit Kaymakamlığında gerçekleştirilen protokol imza törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve Hayırsever Zehra Baysal katıldı.

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, imza töreni öncesinde yapımı planlanan Anaokulu hakkında Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı´dan bilgi aldı.

ALTINOLUK ZEHRA BAYSAL ANAOKULU

     Hayırsever Zehra Baysal tarafından Balıkesir İli Edremit İlçesi Altınoluk Mahallesinde yaptırılacak olan 6 derslikli Altınoluk Zehra Baysal Anaokulunun çevre düzenlemesi ve ihata duvarları Edremit Belediyesi, donanımı ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacak.

HAYIRDA YARIŞIN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM

     Balıkesirli hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum. Devletimizin eğitime verdiği önem kadar hayırseverlerimiz de böylesi kıymetli bağışları ile eğitime katkı veriyorlar. Bu durum devletimiz, insanımız ve bizim için fevkalade güzel bir husustur. Eğitim öğretime anlamlı bir bağışta bulundukları için hayırseverimizi kutluyorum. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada okuyacak olan tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor, Balıkesir için, Edremit ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

ÖRNEK ALINMASI GEREKEN BİR DAVRANIŞ

     Zehra Baysal Hanımefendi´nin yaptığı katkının herkesin örnek alması gereken bir davranış olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Zehra Hanımefendi, şu yaptığı hayır ile de örnek olmuştur. Zehra Hanım daha önce de bir okul yaptırmıştı. Bu erdemi gösteren ve bu gönül zenginliğini sergileyen Zehra Hanımefendi´ye çok teşekkür ediyorum." dedi.

6 DERSLİKLİ ALTINOLUK ZEHRA BAYSAL ANAOKULU

    Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın konuşmalarının ardından 2017-2018 eğitim öğretim yılı başında Edremit Altınoluk’ta hizmete girecek 6 derslikli Altınoluk Zehra Baysal Anaokulu hizmet binası yapımı ile ilgili Protokol, Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Hayırsever Zehra Baysal tarafından imzalandı.

     Taraflar arasında imzalanan protokolün ardından merasim toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

24-05-2017  24-05-2017

24-05-2017  24-05-2017

24-05-2017  24-05-2017

24-05-2017  24-05-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.