BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırseverimizden Yeni Bir Okul

     Balıkesir Merkez Altıeylül İlçesi’nde yer alan ve fiziksel olarak ömrünü tamamlayan “Mehmetçik Ortaokulu” binasının yıkılarak yerine 12 ay içerisinde tamamlanacak olan 32 derslikli “Yarış Ortaokulu” binası yapımı protokolü, Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN, Balıkesir Vali Yardımcısı Nusret ŞAHİN, Altıeylül Kaymakamı Bayram GALE, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai KAFAOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim ÇELİK ve Hayırsever Yarış Kabin Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi YARIŞ’ın katılımıyla 02.04.2015 Perşembe günü saat 14.00’da  gerçekleştirildi.
Hayırseverimizden Yeni Bir Okul

DİĞER HAYIRSEVERLERİMİZE DE ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUM

        Balıkesir Valisi Mustafa YAMAN konuşmalarında, “Nazmi Bey ve ailesi 32 derslikli  bu okulu yaparak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edecekler. Huzurlarınızda Nazmi Bey’i ve Yarış ailesini kutluyoruz. İnşallah İlimizde Milli Eğitimimize artan destek yatırımlarımız bundan sonra da devam edecektir. Kendileri İlimizin önemli bir yatırımcısı ve hayırseveridir. Nazmi Bey ve ailesinin bu örnek davranışının diğer hayırseverlerimize de örnek olmasını diliyorum.

      Bu proje güzel bir proje. Ailemizin kendisinin hazırladığı bu projeyi uygulayacağız. Örnek bir projedir. Bunun için de ayrıca kutluyorum . Teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” dedi.

ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

      Yarış Kabin Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi YARIŞ, “Yarış ailesi olarak şehrimize ve eğitim camiamıza bir katkımız olsun istedik. Şehrimize hayırlı olsun.”dedi.

       32 derslikli “Yarış Ortaokulu” binası yapımı protokolü imza töreni yapılan konuşmaların ardından gerçekleştirildi.

        İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Protokol İmza Töreninin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Değerli basın mensupları. Öncelikle biraz önce Sayın Valimizin de belirttiği üzere, Nazmi YARIŞ Beyefendiye ve ailesine bize bu okulu kazandırmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

15 HAZİRAN 2015 TARİHİ İTİBARİYLE YENİ OKUL İNŞAASINA BAŞLANACAK

       Kamuoyunda çok merak edilen Mehmetçik Ortaokulu öğrencilerinin nereye taşınacağı ile ilgili velilerimizden gelen soruya açıklık getirmek istiyorum. Mehmetçik Ortaokulu 15 Haziran 2015 tarihi itibariyle yıkılmaya başlanacak ve akabinde Nazmi YARIŞ Beyefendi tarafından tahmini süre olarak 1 yıl içerisinde inşaası tamamlanacak.

 

MEHMETÇİK ORTAOKULU GENERAL KEMAL ORTAOKULUNA TAŞINACAK

     Yaklaşık 48 şubeden müteşekkil Mehmetçik Ortaokulumuzun öğrencilerini yine Altıeylül sınırları içerisinde bulunan General Kemal ortaokuluna taşıyacağız. General Kemal İlk ve ortaokulunda taşımalı eğitim kalmayacaktır. Hali hazırda 27 şubemiz olan General Kemal ilk ve ortaokulundaki öğrencilerimiz öğlenci olarak öğretime devam edecektir. Mehmetçik Ortaokulu 6-7-8. sınıf öğrencileri sabahçı, Mehmetçik Ortaokulu 5. sınıf öğrencileri ile General Kemal ilk ve Ortaokulu öğrencileri ise öğlenci olarak öğrenimlerine devam edeceklerdir. Bu konuda biz gereken tedbirleri aldık. Velilerimizin herhangi bir şekilde endişe etmelerine gerek yoktur. Teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” sözlerine yer verdi.

 

Hayırseverimizden Örnek Okul  Hayırseverimizden Örnek Okul

Hayırseverimizden Örnek Okul  Hayırseverimizden Örnek Okul

Hayırseverimizden Örnek Okul  Hayırseverimizden Örnek Okul

Hayırseverimizden Örnek Okul  Hayırseverimizden Örnek Okul

Hayırseverimizden Örnek Okul  Hayırseverimizden Örnek Okul

Hayırseverimizden Örnek Okul

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.