BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayıseverimizden Ayvalık Bağyüzü’ne Ana Sınıfı

   Hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya tarafından Ayvalık Bağyüzü Ortaokulu bünyesinde yaptırılacak ana sınıfı yapımı protokolü imzalandı.
Hayıseverimizden Ayvalık Bağyüzü’ne Ana Sınıfı

   Ayvalık’ın Küçükköy Mahallesinde gerçekleştirilen protokol imza törenine Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya katıldı.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya´ya teşekkür etti.

     Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, maddi zenginliğin çok önemli olmadığını ifade ederek, "Ama gönül zenginliği çok önemli bir şey. Hayır yapabilme yeteneği aslında gönül zenginliğine işaret ediyor." dedi.

HEM BU DÜNYA HEM DE ÖTEKİ DÜNYA İÇİN ÇOK GÜZEL BİR ŞEY

     Hayır yapma işinin gönül meselesi olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, "Ülkemizde çok sayıda zenginimiz var ama bu tür hayırları yapmıyor, yapamıyorlar. Çeşitli gerekçeleri var. Tabi ki bunu kimseyi suçlamak amacıyla söylemiyorum ama bugün burada Pınar Hanım sağolsun, Ayvalık’ta eğitim ve öğretime devam eden Bağyüzü Ortaokuluna anasınıfı ek binası yaptırmak istediğini ve bunu yapmanın gönlünden geçirdiğini söyleyerek bizlere başvuruda bulundular. Tüm masrafları üstlenerek böylesi bir ek binayı Bağyüzü Mahallemize kazandırmayı amaçlıyor. Ben de şahsen Pınar Hanımın yerinde olmak isterim. Orada eğitim görecek ve mezun olacak çocukların duasını almak, onların teşekkürünü almak herhalde hem bu dünya hem de öteki dünya için çok güzel bir şey olsa gerek. Pınar hanım bugün bu şerefe ve onura ulaşıyor. Biz de devletimiz ve milletimiz adına teşekkür ediyoruz." dedi.

EĞİTİM YATIRIMLARINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

     Her şeyin eğitimden geçtiğini söyleyen Vali Yazıcı," Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Ülkemiz için en büyük zenginlik kaynağı yetişmiş insan gücü. Toplumları ayakta tutan ve onları geleceğe taşıyan hiç şüphesiz ki eğitimdir.  Bizim için eğitim çok önemli. Ülkemizin de olduğu gibi İlimizin en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Gençliğimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. O bakımdan biz bu eğitim yatırımlarını çok önemsiyoruz." şeklinde konuştu.

HAYIRDA YARIŞIN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM

     Balıkesirli hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, "Bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada okuyacak olan tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor, Balıkesir için, Ayvalık ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

TARAFLAR ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

     Hayırsever Yeşilkaya da "Allah yüzümüzü kara çıkarmasın. En güzel şekilde tamamlayıp yardımımızı en güzel şekilde Bağyüzü’ne inşa edebilelim." dedi.

     Konuşmaların ardından Ana Sınıfı yapımı ile ilgili Protokol, Vali Ersin Yazıcı, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Hayırsever Fatma Pınar Yeşilkaya tarafından imzalandı.

 

17-08-2017  17-08-2017

17-08-2017

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.