BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl / İlçe ve Kurum Müdürlüklerinin Dikkatine

İl / İlçe ve Kurum Müdürlüklerinin Dikkatine

İL/İLÇE MEM ve KURUM MÜDÜRLÜKLERİNİN DİKKATİNE !

2015 Yılı Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme Kılavuzunun 1.4.ç) maddesinde "Açık ortaöğretim kurumlarına yerleşen öğrencilerin, talep etmeleri halinde İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonunca, nakil mevzuatına göre boş kalan kontenjanlara 07-10 Eylül 2015 tarihlerinde, 3 (üç) tercih alınarak, YEP üstünlüğüne göre il/ilçe sınırları içerisinde yerleştirmesi yapılacaktır." denilmektedir. İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yürütülecek Olan Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru işlemleri kapsamında;

Not-01: İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirmeye Esas Nakil başvuruları bir kereye mahsus olacak şekilde 07-10 Eylül 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre merkezi olarak yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Not-02: İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Öğrencilere ait Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru Tercih Listeleri, Başvuruların Sisteme Girişi ve Başvuruların Onaylanması iş ve işlemlerinde "e-Okul Bakanlık-MEM İşlemleri / Öğrenci Nakil ve Yerleştirme Komisyonu Nakil Tercih Başvuru İşlemleri" alt modülünde bulunan ekranlar kullanılacaktır.

Not-03: İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca sisteme girişi yapılan başvurular onaylandıktan sonra Veli Talebi ile başvuru üzerinde sonradan değişiklik yapılmak istenirse başvurunun onaylandığı ekran üzerinden "Değişiklik İçin Başvuruyu Aç" seçeneği seçilerek kayıt edilmelidir. Ve öğrencinin başvurusu üzerinde gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra mutlaka tekrar "Onaylandı" olarak kayıt edilmelidir.

Not-04: İl MEBBİS Yöneticileri tarafından İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarında görevli kullanıcılara "e-Okul Bakanlık-MEM İşlemleri / Öğrenci Nakil ve Yerleştirme Komisyonu Nakil Tercih Başvuru İşlemleri" alt modül ekran ve raporlarına gerekli yetkilerin doğru bir şekilde tanımlanması gerekmektedir.

Not-05: Yerleştirme İşlemleri sonunda herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyen öğrencilerin 07-10 Eylül 2015 tarihleri arasındaki Yerleştirmeye Esas Nakil Başvuru iş ve işlemleri sadece "İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca" yürütülecektir. Okul/Kurum Müdürlüklerine bilgi almak için başvuru yapan öğrencilerin İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarına yönlendirilmesi gerekmektedir.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.