BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YAKUP YILDIZ'IN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Bugün günlerden 3 Aralık Dünya Engelliler Günü... Çoğu şeyle mücadele etmeyi başarmış olan engelli bireylerimizin tek ihtiyacı; acıma değil, farkındalık ve duyarlılık.

Bu bağlamda 3 Aralık,  engellilerin aslî birey olduğunun; onların anayasal haklarının insanlık onuruna uygun şekilde düzenlenmesi gereğinin anlatıldığı bir gün olmalıdır.

"İnsanı yaşat ki devlet yaşsın" diyen; insanı "yaratılmışların en şereflisi" olarak gören bir medeniyetin mirasçıları olarak amacımız, toplumumuzun bir parçası olan engellilerin yaşadığı sorunlarla ilgili farkındalık yaratmak ve geleceğe güvenle bakabilmelerine katkı sağlamak olmalıdır.

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak özel öğrencilerimizi, eğitim sistemimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor; özel eğitim okullarımızdan, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda oluşturulan özel eğitim sınıflarımıza, rehberlik araştırma merkezlerimize ve rehabilitasyon merkezlerimize kadar özel öğrencilerimize yönelik eğitim desteğini her daim, titizlikle sürdürmekteyiz. Onların eve mahkûm olmadığını, kaderleri ile baş başa bırakılmadığını hissettirmek; eğitim alamayan, öğretmeniyle buluşamayan öğrencimizin kalmamasını sağlamak en büyük önceliğimiz.

Spordan sanata, edebiyattan siyasete, teknolojiden iş dünyasına varıncaya kadar topluma örnek olacak birçok işe imza atan özel çocuklarımız bizlerin yarınlara olan inancını daha da perçinliyor.

Bu vesile ile özel çocuklarımızı her daim müstesna ilgi ve alakayla yetiştiren kıymetli ailelerine ve onlara kendi evladı gibi bakan değerli öğretmenlerimize teşekkür ederken; 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalık ve engelli kardeşlerimizin sorunları konusunda toplumumuzun her kesiminde hassasiyetin artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Unutmayalım! Birbirini seven insanlar için engeller sadece birer tatlı gülümsemeden ibarettir!

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.