BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den Özel Eğitim Kurumlarına Ziyaret

    İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, okul ziyaretleri kapsamında İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar ile birlikte Karesi Firdevs Hattatoğlu Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi ile Karesi İl Özel İdare Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi´ni ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den Özel Eğitim Kurumlarına Ziyaret

    İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz,  lise çağındaki özel eğitime ihtiyacı olan hafif düzeyde zihinsel engelli tanısı konmuş öğrencilerin eğitim gördüğü okullarımızdan olan Karesi Firdevs Hattatoğlu Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi ile İl Özel İdare Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

    İlk olarak Karesi Firdevs Hattatoğlu Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek  okul müdürü Yavuz Bakit’ten bilgi alan  İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz,  ardından İl Özel İdare Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’ne geçerek okul müdürü Muhsin Gürsu ile okulun eğitim ve öğretim durumu ile ilgili bir süre görüştü.

    Özel eğitim sınıflarını da ayrı ayrı gezerek öğrencilerle samimi bir şekilde sohbet gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, ardından öğretmenlerle yaptığı toplantıda eğitimde önceliğin sevgi olduğunu belirterek çocukların eğitimlerine katkıda bulunan aile bireyleri ve öğretmenleri başta olmak üzere herkesin işbirliği içinde beraber hareket edip tecrübe ve yeni bilgilerin paylaşılmasının önemine değindi. Milli Eğitim Bakanlığımızın özel eğitim alanına büyük önem verdiğini sözlerine ekleyerek, “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitim görmek isteyip de çeşitli engellerden dolayı bu imkanı bulamayan çocuklarımıza her şartta özel eğitimi gerçekten özel ve güzel bir şekilde gerçekleştirmek, bizlere yüklenen sorumluluğu yerine getirmek ve bireysel farklılıklara duyarlı bir toplum inşa etmek için gece gündüz çalışmaktayız. Her çocuğumuzun özel yeteneği olduğu bilinciyle burada eğitim gören öğrencilerimizin eğitimleri için özveriyle çalışan okul yönetimi, öğretmen ve personele teşekkür ediyorum.” dedi.

    İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’in, Karesi Firdevs Hattatoğlu Özel Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezi ile Karesi İl Özel İdare Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi ziyaretleri okul yönetimi, öğretmen ve personele başarılar dilemesinin ardından sona erdi.

      İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, okul ziyaretlerine devam edecektir.

 

04-05-2016  04-05-2016

04-05-2016  04-05-2016

04-05-2016  04-05-2016

04-05-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.