BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne Ziyaret

    İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz Karesi Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’den Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne Ziyaret

    İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fahri Acar’ın da eşlik ettiği ziyarette Karesi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Şenol Yılmaz’dan okulun eğitim öğretim durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, sınıfları da gezerek öğrenci ve velilerle bir süre görüştü.

     Rehberlik ve Araştırma Merkezinde görev yapan öğretmenlerle yaptığı toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz, özel eğitimin gerçekten özel ve önem verilmesi gereken bir konu olduğunu belirterek, “Milli Eğitim Bakanlığımız özel eğitim alanında çok büyük yatırım ve çalışmalar yapmaktadır. Dolayısıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezleri çok mühim görev üstlenmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak önceliğimiz öğrenci olduğu için amacımız da geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi her yönden sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmektir. Bu anlamda ilimizde okullaşma oranını %100’e çıkarma gayreti içerisinde bir öğrencinin bile eğitim almadan kalmaması, eğitimin gelişmesi ve ulaşılabilir olması için var gücümüzle çalışmaktayız. Geleceğimize yön verecek olan gençlerimize her konuda olduğu gibi Merkezi Ortak Sınavlar ile LYS’de de elinizden gelen desteği vereceğinize inanıyor, okul yönetimi, öğretmen ve personeline başarılar diliyorum.” sözlerine yer verdi.

KARESİ REHBERLİK VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 10 İLÇEDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

     Eğitim ve öğretim kurumlarındaki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesine ilişkin gerekli her türlü çalışmalarla birlikte, özel eğitim gerektiren bireylerin tanılanmaları ve bu bireylere yönelik rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri ilimiz Karesi Rehberlik ve Araştırma Merkezince sorumluluk alanları olan Altıeylül, Karesi, Balya, Bigadiç, Dursunbey, İvrindi, Kepsut, Savaştepe, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

      İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’in Karesi Rehberlik ve Araştırma Merkezi okul yönetimi, öğretmen ve öğrencilerine başarılar dilemesinin ardından ziyaret sona erdi.

 

 

04-05-2016  04-05-2016

04-05-2016  04-05-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.