BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’in “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

  
İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Cengiz’in “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

    Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile kahraman silah arkadaşlarının Samsun’da tutuşturduğu bağımsızlık meşalesinin 97. yıldönümünü ve Milli mücadelemizin başlangıcının sembolü olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı idrak ediyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

     Geleceğimizin teminatı sevgili gençler,

   Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Milletin bağrından temiz bir nesil yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda olmayacak.” özdeyişinin ışığında kahraman ecdadımızın bizlere bıraktığı mukaddes mirasın asıl sahipleri olan sizlerin bu emaneti koruyan, daha da yücelten, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak için çok çalışan, ahlaklı, öz güveni yüksek, bilim, teknoloji, sanat, spor ve edebiyatta başarılı bireyler olarak yetiştiğinizi gördükçe mutlu oluyor, umut doluyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında ve çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak hem kendinize, hem ailenize hem de ülkenize yararlı insanlar olarak doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağınıza yürekten inanıyor, sizlere güveniyoruz.

    Milletçe haklı gurur ve mutluluğunu yaşadığımız bu anlamlı günün 97. yıldönümünü ve “19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” nı en kalbi duygularla kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.

                                                                    

 

                                                                                                                                         Ahmet CENGİZ

                                                                                                                                     İl Milli Eğitim Müdür V.

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.