BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz’den YGS Mesajı

       Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz, Balıkesir ili genelinde 52 sınav merkezinde 15.432 öğrencinin katılacağı ve 13 Mart 2016 Pazar günü saat 10.00’da yapılacak olan "Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı" (YGS) öncesinde, sınava girecek olan tüm öğrencilere başarılar diledi. 
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Ahmet Cengiz’den YGS Mesajı

      Sevgili öğrenciler,

     Üniversite giriş sınavının ilk aşaması olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS), geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimizin bilgi birikimlerinize dayalı olarak anlama, yorum yapma, zamanı iyi değerlendirme ile dikkat ve yeterliliklerinizi ölçmeyi hedeflemektedir. İstikbalimiz olan sizler, ülkemizin yegane değerlerisiniz ve bizim için çok önemlisiniz.

     Başarılı olmanın bekli de en önemli aşaması kendine güvenmedir. Sınava kaygıdan ve heyecandan uzak girmeli, ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu unutmamalısınız. Yıllardır edindiğiniz bilgi ve birikimleri YGS´ ye yansıtarak emeklerinizin karşılığını alacağınıza, bilginizle, başarınızla, güzel ahlakınızla, örnek davranışlarınızla ülkemizi en güzel yerlere taşıyacağınıza inanıyorum.

        Kıymetli veliler,

    Milli Eğitim Bakanlığımızın ve siz ailelerin nazarında öğrencilerimiz her zaman çok kıymetlidir. Çocuklar eleştirilmekten değil, kendilerine güzel örnek olunmasından etkilenirler. Unutmamalıyız ki sınav öncesinde göstereceğiniz sevgi ve anlayışonların gerginliğini azaltacağı gibi sınav sonucunu da olumlu etkileyecektir.

       Öğrencilerimizi en güzel şekilde yetiştirme gayretini gösteren tüm öğretmenlerimize, desteklerini hiç esirgemeyen ve her türlü takdire şayan ailelerineteşekkür ediyorum. Yüksek Öğretime GeçişSınavı (YGS)’ye girecek olan geleceğimizin mimarı gençlerimizin kaygıdan ve heyecandan uzak, bilgi birikimlerini en üst düzeyde yansıtacaklarına canı gönülden inanıyor, öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum.

 

                                                                            Ahmet CENGİZ

                                                               Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Vekili

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.