BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’in  “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

    

       Saygıdeğer Meslektaşlarım,

 

      Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahiptir. Hiçbir maddi güçle ölçülemeyecek kadar onurlu ve saygın bir görevi sevgiyle ve fedakârlıkla sürdüren öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de her türlü değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin mimarı durumundadır. Başka hiçbir meslek grubu, öğretmenler kadar geleceğe tesir etme imkânına sahip değildir.  Gelişimin hammaddesi bilgi ise, o bilgiyi işleyen, kuşaklar boyu aktaran, yenileyen ve üreten öğretmendir. İskender’i Aristo’dan, Fatih’i Akşemseddin’den ayrı düşünmek mümkün değildir.  

     Bizler “Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.” diyerek öğretmene hürmetini en güzel şekilde gösteren bir medeniyetin mensupları olarak İlimizde eğitim adına çocuklarımızı, gençlerimizi daha nitelikli eğitim veren üst öğretim programlarına yerleştirmek, temel kabiliyetleri ve topluma uyum becerileri gelişmiş bireyler yetiştirmek gibi ulvi hedeflerimiz vardır. Bu hedeflere ulaşmakta öğretmenler olarak en büyük gayreti ve fedakârlığı her zamanki gibi yine biz yapacağız. Her gün öğrenmeye devam etmeli, “Hamdım, Piştim, Yandım” deyip, öğrencileri sadece ham olarak görüp kendi öğrenciliğimizi unutmamalıyız.

      Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  "Millet mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul ettiği bu günde ömürlerini bu onurlu görevle geçirmiş olan emekli öğretmenlerimiz ile sevgiyle, sabırla, inançla, özveriyle öğretmenlik mesleğini yerine getiren geçmişin öğreticisi, istikbalimizin mimarı ve insanlık âleminin kandilleri siz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü yürekten kutluyor, şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.

 

                                                                                                                                       24.11.2015

 

                                                                                                                                      Yusuf CENGİZ

                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.