BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dursunbey’de..

     İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Dursunbey ilçesindeki okulları ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Dursunbey’de..

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Dursunbey ilçesine yapmış olduğu ziyaret programı kapsamında ilk olarak Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar’ı ardından Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ı makamında ziyaret etti.

OKUL MÜDÜRLERİYLE İSTİŞARE

   Dursunbey’deki okulların eğitim öğretim alanındaki son durumu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Gökdemir’den bilgi alan Müdürümüz Şahan Çöker ardından okul müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Balıkesir’in eğitim kalitesini artırma adına okul müdürleriyle istişarede ederek öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile işbirliği içinde başarılı bir eğitim öğretim yılı dileğinde bulundu.

MÜDÜRÜMÜZ DURSUNBEY’DE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU 

    Dursunbey ilçesi programı kapsamında ziyarette bulunduğu okulları gezerek öğrencilerin gerçekleştirdiği faaliyet ve çalışmalarının yanı sıra, robotik STEM laboratuvarı, kütüphaneler ile Z Kütüphaneleri de inceleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, sonrasında öğrencilerle sınıflarında bir araya geldi. Derslerine katıldı. Onlarla ayrı ayrı ilgilendi. Birlikte oyunlar oynadı. Beraberinde sohbet etti. Ders anlattı. Heyecanlarına ortak oldu. Minik yüreklerindeki geleceğe dair büyük düşüncelerini dinledi. Öğrencilerin kendisine yönelttiği soruları cevaplandırdı.

EĞLENEREK ÖĞRENMENİN KEYFİNİ YAŞAMAKTALAR

    Öğrencilerin eğitiminde ve gelişiminde önemli bir yer tutan sporun Dursunbey’deki okullarda etkili bir şekilde yer aldığını görmekten mutlu olduğunu belirten Müdürümüz, paintball sahasını, futbol sahasını ve diğer spor alanlarını da gezdi. Öğrencilerle, eğlenerek öğrenmenin keyfini doyasıya yaşadıkları Türk zeka ve strateji oyunu olan mangala oynamayı da ihmal etmedi.

MESLEKİ VE TEKNİK EĞİTİM ÖNEMLİDİR

    Dursunbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni de ziyaret eden Müdürümüz, burada okulun atölyelerini ve sınıfları gezerek okul müdürü ve bölüm öğretmenlerinden bilgi aldı. Mesleki ve teknik eğitimin iş başında yapılan eğitimler ile gerçekleştirildiğini belirterek üretim faaliyetlerinde öğrencilerin etkin şekilde yer alması ve pazarlama yönünden avantajlı ürünlerin üretilerek öğrencilere döner sermaye payının ayrılması, ayrıca okulun tanıtımının daha iyi şekilde yapılması konusunda talimatlarda bulundu.

NE KADAR FEDAKÂRLIK YAPILSA AZDIR

   125. Yıl İMKB YBO’yu da ziyaret eden müdürümüz Şahan Çöker, çocukların yaşam alanlarını gezerek sosyal donatıları ile mutfaklarını denetledi. Okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerle görüş alış verişinde bulundu. Sağlıklı ve başarılı nesiller için eksikliklerin ve ihtiyaçların en kısa sürede tamamlanması hususunda gerekli talimatları verdi.

    Akşam yemeğinde öğrencilerin konuğu olan Müdürümüz,  öğrencilerle bir arada bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. İsteklerini ve önerilerini dinledi. Sonrasında öğrencilerle birlikte ders çalıştı. Onların samimi sohbetlerine eşlik etti. Geleceğe dair hayallerini ve düşüncelerini paylaştı. Böylesine inançlı, kararlı, birbirini seven, kalpleri sevgi dolu çocukların daha iyi bir ortamda eğitim alabilmeleri ve sahip oldukları yetenekleri sergileyebilmeleri için her zaman yanlarında olacağının sözünü verdi.

ÖĞRETMENLER ODASINDA ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI 

   Müdürümüz Şahan Çöker, ziyarette bulunduğu okullarda öğretmenlerimizle öğretmenler odasında toplantı yaptı. Öğretmenlerin gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği çalışmaları, taleplerini ve önerilerini dinledi. Eğitimin ekip işi olduğunu vurgulayarak Balıkesir’in eğitim vizyonu, 2016-2017 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında öğretmenlere bilgi verdi. Başarılı bir eğitim öğretim yılı için öğretmenlerin desteğini istedi.

 24-10-2016  24-10-2016

24-10-2016  24-10-2016

24-10-2016  24-10-2016

24-10-2016  24-10-2016

24-10-2016  24-10-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.