BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in Sene Sonu Karne Mesajı

     28 Eylül 2015 pazartesi günü örgün ve yaygın eğitim kurumlarımızda başlayan 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Bir yıl boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitim yöneticilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in Sene Sonu Karne Mesajı

         Değerli Meslektaşlarım,

        Eğitim hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bu süreç ancak öğretmenlerimizin öğrencilerine gösterdiği sevgi, şefkat ve değer ile gerçek anlamını bulabilmektedir. Başarıyı yakalamanın yolunun sürekli olarak kendini yenilemekten geçtiğinin bilinciyle öğrencilerimizi, çağın gereklerine uygun olarak yetiştirmek için her yıl olduğu gibi bu yıl da ekip ruhu içerisinde sürdürdüğümüz bir öğretim yılını daha hep birlikte tamamlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bilen, yol gösteren, öğreten, medeniyet değerlerimizi geleceğe taşıyan ve bilim tarihinin en büyük isimlerini yetiştirmiş bir medeniyetin temsilcileri olan siz değerli meslektaşlarıma, sağlıklı ve huzurlu bir tatil dönemi diliyorum.  

         Saygıdeğer Veliler,

      İnsanın karakterini, davranışlarını, başarılarını, kısaca tüm hayatını etkileyen en temel iki unsurdan biri doğuştan gelen kabiliyet ve özellikleri, diğeri eğitimle kazandıklarıdır. Her birey farklıdır ve farklı öğrenir. Onların karnedeki notlarından çok asıl önemli olan kendine yetebilen, geleceğe güvenle bakabilen, sağlıklı, mutlu, değerlerine bağlı ve bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Çocuklarımızın dinlenmelerine, eğlenmelerine, değişik yerler görmelerine, kitap okumalarına imkân sağlayarak güzel bir tatil geçirmenizi diliyorum.

        Sevgili Öğrenciler,

     Başarıda, özgüven ve kendine inanmak önemli bir yere sahiptir. “Başarabilirim.” sözünü eğer inanarak söylemişseniz, başarının yarısını gerçekleştirmişsiniz demektir. Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırmaktadır. Güçlü ve zayıf yönlerinizi görmenizi sağlayan bir yıllık emeğinizin karşılığı olan karnelerinizi iyi değerlendirmeli, çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Sonraki eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanız, yaz tatilinde gönlünüzce dinlenip eğlenmek ve zamanı etkili kullanıp istediğiniz her şeye vakit ayırmanız için tatil programı yapabilirsiniz. İlgi alanlarınıza uygun eğitici kitaplar okuyabilir, spor yapabilir,  müzik, resim, sinema, tiyatro gibi aktivitelere ve kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. Bunun yanında milli manevi değeri olan yerleri, yakın akrabaları, ailenizle ziyaret edebilir, yaptığınız çalışmaları ve siz de bıraktığı izlenimleri hatırlamak ve kalıcılığını artırmak için fotoğraflayabilir, notlar alabilir, günlük tutabilir, tatil sonu öğretmenlerinizle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

          Bu duygu ve düşüncelerle sevgili öğrencilerimiz ile değerli öğretmenlerimize sağlıklı ve mutlu bir tatil diliyorum.

                     

                                                                                          Şahan ÇÖKER

                                                                                 Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.