BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in Sömestr Mesajı

    Balıkesir ili genelinde 817 okulda 14 bin öğretmenimiz, 180 bin öğrencimiz ile birlikte büyük bir heyecan ve umutla başladığımız 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının 1.dönemini tamamlamış bulunmaktayız. Eğitim yöneticilerimizi, öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizi gayretlerinden ve fedakârlıklarından dolayı kutluyor, huzur dolu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyorum.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker’in Sömestr Mesajı

 

     Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler ve Sevgili Öğrenciler;

     Valimiz Sayın Ersin Yazıcı himayesinde Balıkesir’de yürütülen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Köklü tarihimizden ve milli değerlerimizden aldığımız güçle ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için bu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. BENGİ ve diğer eğitim projelerimizle öğrencilerimizi evrensel değerlerle buluşturacak, eğitim adına yaktığımız meşalemizi sizlerle birlikte gururla taşıyacağız.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük emelim, maarif vekili olarak yurdumun irfanını yükseltmektir.” sözünden hareketle eğitim kurumlarının yaşatılmasında, öğretmenlerimizin olduğu kadar ailelerin de büyük emeği vardır. Amacımız, ülkesine, bayrağına bağlı, ahlaklı, erdemli, yeniliğe açık, bilimin imkânlarını sonuna kadar kullanan, geleceğe güvenle bakabilen mutlu ve kendisiyle barışık nesiller yetiştirmektir.

     Sömestr tatili döneminde öğrencilerimize ödev yaparak değil, doyasıya gezerek, eğlenerek, aile büyüklerini ziyaret ederek, kendilerini zenginleştirecek kitap okuma, sinema ve tiyatroya gitme, spor yapma, yaşadıkları ilin kültürel mekânlarını gezme gibi etkinliklerde yer almalarını ve edindikleri izlenimlerini yazmalarını öneriyorum.

     Çocuklarımıza verdiğiniz emeklerden dolayı siz değerli meslektaşlarıma ve velilerimize teşekkür ediyor, güzel bir tatil diliyorum.

                     

                                                                                  Şahan ÇÖKER

                                                                             İl Milli Eğitim Müdürü

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.