BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sındırgı’da..

   İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, Sındırgı ilçesindeki okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sındırgı’da..

    İl Milli Eğitim Müdürümüz Şahan Çöker, ilk olarak Sındırgı Kaymakamı Ercan Ateş’i makamında ziyaret etti.

    Ardından Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş’ı makamında ziyaret etti.

    Buradan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne geçen Müdürümüz, Sındırgı’daki okulların eğitim öğretim alanındaki son durumu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Işık’tan bilgi aldı.

EĞİTİMDE BAŞARILI OLMAYA MECBURUZ

  Okul Müdürleriyle de bir toplantı gerçekleştiren Müdürümüz, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle hep beraber işbirliği içinde başarılı bir dönem geçirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Başarılı olmaya mecbur olduğumuz konuların başında eğitimin geldiğini, onun için elimizden gelen her şeyi yapmamız gerektiğini ifade ederek kendilerine yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

  ÖZVERİYLE ÇALIŞMAYA İHTİYACIMIZ VAR

  Bünyesinde yurt ve pansiyon barındıran okulların istek ve önerileriyle yakından ilgilenen Müdürümüz, Sındırgı’daki ziyarette bulunduğu pansiyonlardaki çocukların yaşam alanlarını, sosyal donatıları ile mutfaklarını denetledi. Öğretmen ve öğrencilerle konuşarak fikir alışverişinde bulundu. Sağlıklı ve başarılı nesiller için özveriyle çalışmaya ihtiyacımız olduğunu belirterek  eksikliklerin ve ihtiyaçların en kısa sürede tamamlanması hususunda gerekli talimatları verdi.

BALIKESİR BENGİ İLE HAYAT BULACAK

  Ziyarette bulunduğu okullarda öğretmenlerle de toplantı düzenleyen Müdürümüz, öğrencilerimizin ülkesine, bayrağına, memleketine bağlı birer birey olarak yetişmelerinin en önemli vazifemiz olduğunu belirtti. Bu yıl Balıkesir genelinde gerçekleştirilecek olan BENGİ projesine de değinerek öğrencilerimizin kendilerine fırsat verildiğinde ne kadar güzel eserler ortaya çıkardıklarını hep beraber göreceğimizi ifade etti. Her çalışmanın gayret ve çaba istediğini vurgulayan Müdürümüz Şahan Çöker, eğitim kurumlarımızda eğitimin niteliğinin artıracak çok önemli bir proje olan BENGİ ile hep birlikte el ele vererek öğrencilerimize ve velilerimize farkındalık aşılayacaklarına ve eğitimde büyük bir sıçrama sağlayacaklarına inandığını belirtti. Proje, sadece öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizle sınırlı olmayacağını devamlılık etkisiyle birlikte projenin etkilerinin bütün topluma sirayet edeceğini sözlerine ekledi.

ASLA ÜMİTSİZLİĞE KAPILMAYIN

   Eğitimin ailede başladığını ve hayat boyu sürdüğünü belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz, çocuklarımızın ruhuna uygun olarak en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamak için daima yanlarında olacaklarını ifade etti. Ziyarette bulunduğu okulların sınıflarını gezerek öğrencilerle ayrı ayrı ilgilendi. Derslerine katıldı. Sohbet eşliğinde ders anlattı. Kendilerinden hayata sımsıkı tutunmalarını ve asla ümitsizliğe kapılmamalarını istedi. Öğrencilerimizin gelecekte çok güzel yerlerde olacaklarına inandığını belirterek başarılı bir eğitim öğretim yılı dileğinde bulundu.

HER BİR ÇOCUK AİLESİNDEN BİZE EMANET

   Düvertepe YBO’yu da gezen müdürümüz Şahan Çöker, burada öğrencilerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Onların sohbetlerine eşlik etti. İstek ve önerilerini dinledi. Öğrencilere hikayeler anlattı. Onların hayallerine ortak oldu. Öğrencilerden birbirini seven, birbirine tahammül eden, kalpleri sevgi dolu çocuklar olmasını isteyerek yalnız olmadıklarını, her zaman yanlarında olduğunu ve olacağının sözünü verdi.

   Her bir çocuğun ailelerinden kendilerine emanet olduğunu, dolayısıyla en iyi ortamı sunarak en iyi şekilde eğitilmesi ve topluma yararlı birer fert olmaları için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayacağını belirtti.

07-10-2016  07-10-2016

07-10-2016  07-10-2016

07-10-2016  07-10-2016

07-10-2016  07-10-2016

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.