BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın “24 Kasım Öğretmenler Günü” Mesajı

     Saygıdeğer Meslektaşlarım,

     Bizler, Yavuz Sultan Selim’in “Hocamın atının ayağından sıçrayan çamur, kaftanıma süstür.” ifadesinde anlam bulan, peygamber mesleği olarak hafızalarda yer alan öğretmene saygıyı, hürmeti, vefayı her şeyin üstünde gören bir medeniyetin mensupları olarak çocuklarımızı, gençlerimizi vatanına, milletine ve bayrağına bağlı, yeteneklerinin farkında, özgüveni yüksek, erdemli ve iyi insanlar olarak yetiştirmek için yılmadan ve asla ümitsizliğe kapılmadan gayret göstermekteyiz.

     Tarihi mirasımızın emanetçileri, insanlık aleminin kandilleri, ilim ve irfan sahibi siz kıymetli öğretmenlerimizin hiçbir maddi güçle ölçülemeyecek yücelikteki kutsal ve saygın öğretmenlik mesleğini, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gelecek gençlerin gençler ise öğretmenlerin eseri olacaktır”. sözünden hareketle gelecek nesillerimizi yetiştirmek adına gerçekleştirdiğiniz tüm çalışmalarınızı yürekten destekliyorum.

    Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün  "Millet mektepleri Başöğretmenliği" unvanını kabul ettiği bu anlamlı günde bir harfine kırk yıl; emeğine bir ömür borçlu olduğumuz saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler gününü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum.

      Öğretmenler günümüz kutlu olsun!

 

                                                                                      Yakup YILDIZ

                                                                             Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü

 

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.