BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız´ın Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız´ın Göreve Başlama Mesajı

    Şahsıma tevdi edilen Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevine 13 Şubat 2017 tarihi itibariyle başlamış bulunmaktayım. Öncelikle Balıkesir’e hizmet etmeyi nasip eden Allah´a hamd ediyor; mensubu olmakla gurur duyduğum Millî Eğitim Bakanlığımızın, taşra teşkilatındaki bu en onurlu görevini icra etmek üzere şahsımı bu vazifeye layık gören büyüklerimize de teşekkürü bir borç biliyorum.

     Güzel Balıkesir’imizde İl Millî Eğitim Müdürü olarak görev yapacak olmanın onur ve gururunu yaşarken; üstlenmiş olduğum bu yeni görevin sorumluluğunun ne kadar ağır olduğunun da farkındayım. Bu ağır ve onurlu görevi, çalışma arkadaşlarımızla; müdür yardımcılarımız, ilçe millî eğitim müdürlerimiz, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve en önemlisi de öğretmenlerimizle beraber organize olarak yerine getirirken, büyük bir azim ve gayretle çalışacağımıza ve devraldığımız bu bayrağı daha da ileriye taşıyacağımıza inancım tamdır.

     Bakanlığımızın eğitim politikaları çerçevesinde öğrencilerimizin akademik ve sosyal başarılarını yükseltmek için tüm imkanlarımızı seferber edecek; eğitime yapılan yatırımın en önemli yatırım olduğu inancıyla millî, ahlakî ve evrensel değerlere sahip bireyler yetiştirmek için yılmadan, usanmadan çalışacağız. Sayın Valimizin himayelerinde gerçekleştirilen "Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi" ile eğitimin niteliğini artırmanın gayreti içerisinde olacağız. Akademik başarısı yüksek ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında 2023 vizyonunu gerçekleştirmiş bir Balıkesir en büyük idealimizdir.

     Bayrağı devraldığım Şahan Çöker Bey başta olmak üzere, özverili çalışmaları ile Balıkesir eğitimini kayda değer bir noktaya getiren tüm İl Millî Eğitim Müdürlerimize eğitimine yaptıkları katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor; onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağını ifade ederek, hizmetlerin devam edeceğinin bilinmesini istiyorum.

     Bu duygu ve düşüncelerle göreve başlamamdan itibaren şahsıma gösterilen ilgiden dolayı değerli Balıkesir halkına, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum örgütlerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

                                                                                                        Yakup YILDIZ

                                                                                                   İl Millî Eğitim Müdürü    

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.