BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın LYS Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız’ın LYS Mesajı

   Üniversiteye girişte ikinci aşama olan “Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)”  10 Haziran 2017 LYS-4 (Sosyal Bilimler); 11 Haziran 2017 LYS-1 (Matematik); 17 Haziran 2017 LYS-2 (Fen Bilimleri) ve LYS-5 (Yabancı Dil); 18 Haziran 2017 LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) tarihlerinde Balıkesir ili genelinde Bandırma, Edremit, Balıkesir Merkezde gerçekleştirilecektir.

   Gözbebeğimiz gençlerimizin mesleklerini, dolayısıyla geleceklerini belirleyecek olan üniversite giriş sınavının ikinci aşaması Lisans Yerleştirme Sınavlarında en güzel neticeyi alarak üniversite hayallerini gerçekleştireceklerine inancımız tamdır. Ülkemiz ve milletimizin geleceğine yön verecek olan sizlersiniz.

   Engelleri aşamayanlar, onları aşılmaz görenlerdir. Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sizlerin kişiliğinizi değil, akademik bilgi birikiminizi, yorum gücünüzü ve süreyi doğru kullanma becerinizi ölçer. Sınava her türlü olumsuz düşünce ve kaygıdan uzak, başarılı olacağınıza inanarak ve kendinize güvenerek girmeli, ruh ve beden sağlığınızın her şeyden daha önemli ve öncelikli olduğunu bilmelisiniz.  

   Tercihler döneminde okullarımızdaki Rehberlik öğretmenleriniz sizlere gereken tüm desteği sağlayacaktır. Meslek seçiminin, yaşam biçiminizi belirleyen bir süreç olduğunu unutmadan doğru tercihler yapınız.

   Sınavlara hazırlanmaları sürecinde güçlü destek veren saygıdeğer öğretmenlerimize, her türlü fedakarlığı sağlayan değerli velilerimize şükranlarımı sunuyorum. LYS’ ye girecek tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, çalışmalarının karşılığını  alarak istedikleri üniversiteyi kazanmalarını canı gönülden temenni ediyorum.

                                                                                                                                                                                                                      

                                                                                         Yakup YILDIZ                  

                                                                                Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.