BALIKESİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ Akyar Ortaokulu´nda

         İlimizin gururu Akyar Ortaokulu öğrencileri Ülkü GÜNDOĞDU 1. Ortak Sınavda (TEOG),  Özge ŞELALE ise 2. Ortak Sınavda (TEOG), Ferhat ERGEL 1. ve 2. Ortak Sınavda (TEOG) soruların tamamını doğru cevaplayarak 700 tam puan aldı ve büyük başarı elde etti.          İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK ile birlikte Bigadiç Akyar Ortaokulu’nun özverili ve gayretli idareci ve öğretmenleri ile başarılı öğrencilerimizi ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ Akyar Ortaokulu´nda

BU BAŞARINIZ TESADÜFİ DEĞİLDİR

      Öğretmenler odasında öğretmenler ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, yaptığı açıklamada “ Bu başarı tesadüf değildir. Sizlerin emeği çok fazla. Çünkü dezavantajlı bir bölgede görev yapıyorsunuz. Cevheri parlatan ona değer katan sizlersiniz. Biz her zaman sizlere desteğe hazırız. Velilerin bu işe inanması, okul kültürünün ve  pozitif bir ortamın olması başarıyı getirdi. İnşallah bu olumlu atmosfer devam eder ve diğer okullarımıza da örnek olur.” sözlerine yer verdi.

BİRLİK VE BERABERLİĞİN BU BAŞARIDA KATKISI ÇOKTUR

       Bigadiç İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili  Muhammet TOPLAR, “Burada samimi bir hava var. Benim en fazla ziyaret ettiğim okul burasıdır. Gördüğümüz kadarıyla arkadaşlarımız birlik ve beraberlik içerisinde olmasının bu başarıda büyük bir katkısı vardır. Bu başarının, birlik ve beraberliğin devam etmesi şarttır. İl Milli Eğitim Müdürümüze, Müdür Yardımcımıza buraya gelerek bizleri onurlandırdıkları için  teşekkür ediyorum.” dedi.

ÖĞRENCİLERİMİZLE AİLE GİBİYİZ

        Öğretmenler Akyar Ortaokulu’nda mesleklerini severek yaptıklarını, teneffüsler de dahi öğrencilerin sorularını cevaplamaya çalıştıklarını, okul müdürünün her zaman kendilerine moral verdiğini ve birlikte herkesin uyum içinde çalıştıklarını dile getirdiler. Öğrencilerle öğrenci öğretmen ilişkisinden öte aile bireyleri gibi olduklarını, kar tatilinde bile okula gelerek telafi sınavları ve etütler yaptıklarını, boş günlerinde dahi öğrencilere faydalı olmak için severek okula geldiklerini belirttiler.

       Ortak Sınavda (TEOG) tam puan alarak ilimizi gururlandıran öğrencilerimiz sınav sonucunu değerlendirdi.

HİÇ STRESE KAPILMADAN RAHAT ÇALIŞTIM

      Ferhat ERGEL, “Hiç strese kapılmadan rahat bir şekilde çalıştım. Sadece derslerime ağırlık vermedim aynı zamanda günlük yaşantım da devam etti. Top oynadım, dışarı çıktım, hayvanları besledim. Kendimi  hiçbir şekilde sıkmadım. ”dedi.

DERSLERİME DÜZENLİ ÇALIŞTIM

Özge ŞELALE, “Derslerime düzenli çalıştım. Derslerin dağılımını eşit bir şekilde yaptım. Tek bir derse ağırlık vermedim. Çok fazla test çözdüm, pratik yaptım.” dedi.

ÇOK FAZLA KİTAP OKUDUM

Ülkü GÜNDOĞDU, “Çalışırken sessiz ortamda çalışmaya dikkat ettim. Odam dağınık değildi. Sade bir ortamım vardı. Dikkatimi dağıtan şeyler yoktu odamda. Sadece kitaplarım vardı. Derslerin hepsine eşit şekilde çalıştım. Çok fazla kitap okudum.” dedi.

         İl Mili Eğitim Müdürümüz Yusuf CENGİZ, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek “İl merkezindeki okulların yakalayamadığı başarıyı sizler burada yakaladınız. İnşallah bundan sonra da daha güzel daha iyi yerlerde sizleri görmek istiyoruz. Bizlerle uyumlu çalışan ve desteklerini esirgemeyen velilerimiz de teşekkür ediyoruz.” dedi. 

 

  

  

  

  

  

  

Kasaplar Mahallesi Sındırgı Caddesi No 1/A Altıeylül / BALIKESİR - 0 266 277 10 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.